کرونا و منکرات اجتماعی

پیام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان با توجه به شیوع ویروس کرونا

این روز ها جهان و کشور ما درگیر یک معضلی بنام ویروس کوید ۱۹ (کرونا) شده است. همه کشور تلاش می کنند که با این ویروس مبارزه کنند و در خط مقدم آن تلاش گران عرصه سلامت و بهداشت و در ادامه نیروهای پر تلاش جهادی با پشتیبانی خیرین تلاش می کنند که با این ویروس مبارزه کنند. حتی نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج مردمی به کمک آمده اند و آنچه از همه مهمتر است، کمک خود مردم شریف است که روزهای طولانی باید در خانه بمانند تا این ویروس را شکست دهیم.
من به سهم خود از همه عزیزانی که در این عرصه تلاش کردند و می کنند قدردانی می کنم. از عزیزان کادر پزشکی و درمان که برخی از آنها نیز به درجه رفیع شهادت رسیدند از همه نیروهای جهادی و خیرین همچنین از نیرو های نظامی و انتظامی نیز قدردانی می کنم انشاء الله نتیجه این تلاش های بزرگواران بهشت برین الهی باشد

جا دارد توجه همگان را به نکاتی جلب نمایم:
۱- بدانیم که ویروس کرونا سلامت جامعه ما را به خطر انداخته و مبارزه با آن شرط عقل و دستور دین است و باید همگان در این عرصه تلاش وافر نمایند.
۲- این ویروس فقط حیات موقت ما را در این دنیا دچار اختلال کرده و همه ما روزی از این زندگی موقت دنیا به بهانه ها و طرق مختلف فارق خواهیم شد و به دیار باقی خواهیم رفت (انا لله و انا الیه راجعون)
۳- در این دنیا ویروس های متعددی وجود دارد که سلامت ما را به خطر می اندازد و باید با همه این ویروس ها مبارزه کرد و در مقابل ان ویروس ها نیز همه آحاد افراد جامعه بسیج شوند.
۴- ویروس هایی داریم که هم زندگی و حیات موقت ما را دچار اختلال می کند هم زندگی و حیات ابدی ما را با مشکل مواجه می کند مانند دروغ ، غیبت ، تهمت ، تجمل گرایی ، فسادهای اخلاقی ، فساد های اداری ، اختلاس ، رشوه ، پارتی بازی ، قانون گریزی و …. جا داره به فکر این ویروس ها باشیم و آنها را جدی بگیریم که متاسفانه چون تا به حال این ویروس ها جدی گرفته نشده این ویروس ها به سرعت در جامعه ما در حال انتشار است.
۵- ویروس هایی که در نکته گذشته به آن اشاره شد در ادبیات دینی ما به نام منکر نامیده شده است و راه مبارزه با آن به عنوان یه راهبرد و استراتژی دقیق و درست در دین مبین اسلام به نام امر به معروف ونهی از منکر که یک وظیفه عمومی است، برای همه مسلمانان واجب قرار داده شده است
۶- جا داره برای مبارزه با این ویروس ها که هم خطرناک تر و هم زندگی و حیات دنیوی و اخروی ما را دچار اختلال می کنن دست به یه مبارزه همه جانبه بزنیم

به عنوان یک خدمتگذار در عرصه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر توجه همگان را به این نکات جلب می کنم و امیدوارم پس از شکست ویروس کرونا دیگر ویروس ها را فراموش نکنیم
در ابتدا از همه مدیران ارشد انتظار می رود که در خط مقدم این جبهه حضور فعال داشته و برای مبارزه با این ویروس ها برنامه ریزی دقیق و منظم داشته باشند و در ادامه از همه نیروهای جهادی و بالاخص خیرین گرانقدر خواهش می کنم تلاش های خود را متوقف نکنند و برای رسیدن به یک جامعه عدالتخواه تلاش کنیم که بستری باشد برای حضور منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم انشاء الله همه ما باشیم و این ظهور و حضور را ببینیم.

یاسر قزوهی
دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *