همایش دل، دیده و جان برگزار شد.

همایش دل، دیده و جان در سالروز حمله عوامل رضا شاه خائن به مسجد گوهرشاد  در گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد معاون امربه معروف و نهی از منکر مردم بر دولت و مردم ستاد در این همایش گفت:  دغدغه ای که مردم نسبت به حجاب دارند نشان می دهد که این موضوع از قداست و ارزش خاصی برخوردار است.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی افزود: حجاب مرزبانی از مرزهای خانه، همسر و دخترانمان است چرا که زنان و دختران ما ثروت و سرمایه ما هستند که نیاز به محافظت دارند.
ولی نژاد با اشاره به فرهنگ بی حجابی در غرب گفت:  داشتن حجاب یک حق است و باید برای احقاق این حق از دست رفته تلاش کنیم، امروز در غرب به زن به عنوان یک کالا نگاه شده و احترامی ندارد اما ما اعتقاد داریم که زن کالا نیست و باید احترام او حفظ شود.

کلثوم غفاری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز در این همایش گفت:  زن مسلمان ایرانی با حفظ همه شئونات که یکی از آنها حجاب است در جامعه حضور دارد.
وی افزود: حجاب موضوعی اجتماعی است و انسان تاثیر پذیر و تاثیرگذار بوده و پوشش یکی از نمودهای عفاف و حجاب است که البته به معنای محدود شدن و مانع شدن از فعالیت های اجتماعی نیست.

حکیمی مدرس حوزه و دانشگاه  هم در این همایش گفت: انسان موجودی متضاد و شامل غرائز و امیال گوناگون است.
وی افزود: از نظر اسلام، قرآن، عرفان و مولانا حقیقت انسان قلب او است، دل حقیقت است و دل باید سلیم باشد تا انسان سالم باشد، قلب سلیم قلبی است که در آن فقط خدا و توحید وجود دارد.
حکیمی با اشاره به مسئله حجاب گفت: در قرآن تنها به مردان برای پوشاندن چشمها امر نشده بلکه به زنان نیز امر شده تا چشم های خود را نگه دارند.
وی با تاکید بر اینکه باید تقوی چشم داشته باشیم گفت: اگر می خواهیم انسان بمانیم باید شهوات خود را کنترل کنیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *