نیاز به برگزاری همایش سالانه و ساختارمند برای ستاد

معاون امربه‌معروف و نهی از منکر مردم بر دولت و مردم ستاد استان در هشتمین جلسه شورای معاونین ستاد با اشاره به اجلاسیه ۴۰۰۰ شهید استان گلستان گفت: نیاز است برنامه‌ای ساختارمند که هرسال به طور مستمر اجرا شود برای ستاد تعریف کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد افزود: برنامه‌های متعددی از قبیل نشست‌های دوره‌ای با اقشار مختلف برگزار می‌شود ولی جهت جلب مشارکت حداکثری مردم در اجرای فریضتین نیاز به برنامه‌های محتوایی اثربخش و راهبردی است.

ایشان نیاز به ورود به تبلیغات محیطی را امری لازم دانسته و گفت: جامعه اسلامی باید گرافیک اسلامی داشته باشد. تکرار عاملی است که موجب نهادینه شدن یک خصلت می‌شود. باید برای نهادینه شدن مسئولیت پذیری در سطح جامعه کاری اساسی کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اسلامی استان گفت: باید تمام ظرفیت‌ها را به کار گرفت؛ از معلمان و اساتید دانشگاه تا ائمه جماعات. از اصناف تا ادارات؛ همانگونه که در ساختار ستاد برنامه ریزی شده. باید توجه همه اقشار جامعه را به این نکته جلب کرد که وعده الهی این است که سرنوشت هیچ قومی عوض نمی‌شود مگر به دست همان قوم. نمی‌شود گلایه کرد چرا آسیب اجتماعی زیاد است و خود تنها تماشاچی بود. شهروندان باید در قبال هم احساس مسئولیت کنند. باید یکدیگر را به کار معروف امر و از کار منکر نهی کنند.

وی امربه‌معروف را استراتژی اسلام در پیشگیری از آسیب‌ها برشمرده و افزود: در قرآن، نماز عامل پیشگیری از فحشا و منکر معرفی شده؛ همین عامل پیشگیری در آیه‌ای دیگر خود مورد امر قرار گرفته؛ آنجا که لقمان فرزندش را امربه‌معروف می‌کند اول او را به اقامه نماز امر می‌کند سپس او را به امربه‌معروف و نهی از منکر کردن. در آیات الهی نکات بسیاری برای تامل و تعقل وجود دارد. امربه‌معروف خود مقوله‌ای مشمول امربه‌معروف است. یعنی می‌شود امربه‌معروف کرد که امربه‌معروف کن.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *