نقش پر رنگ رسانه ها در شناساندن فریضتین به مردم دارند

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: رسانه ها نقش پر رنگ و بی بدیلی در شناساندن امر به معروف و نهی از منکر به مردم دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان یاسر قزوهی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس گلستان و در جمع خبرنگاران این خبرگزاری گفت: قدرت رسانه می تواند این فریضه فراموش شده را فراگیر کند.

وی افزود: در این راه رسانه ها نباید دست به هتک حرمت بزنند و به بهانه امر به معروف و نهی از منکر آبرویی از کسی ببرند بلکه باید به کمک رسانه ها فضا را برای مردم آماده کنیم.

 به گفته قزوهیْ امر به معروف و نهی از منکر امری مردمی بوده و نباید مختص به حکومت و دولت شود.

وی اظهار کرد: حوزه امر به معروف و نهی از منکر برای مردم شناخته نشده است و این کمبود باید جبران شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کار اجرایی انجام نداده و ساختار آن بیشتر فرهنگی و نرم افزاری است.

قزوهی در ادامه گفت: در سال ۷۲ ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر در پی منویات مقام معظم رهبری در خصوص شبیخون فرهنگی تشکیل شدْ دسابقه این تشکل در استان گلستان به سال ۷۸  و پس از جدایی از استان مازندران بر میگردد.

وی تاکید کرد: در سال ۹۴ قانونی در رابطه با اصل هشتم تصویب شد که مستقیما با امر به معروف و نهی از منکر در ارتباط است اما هنوز بر زمین مانده است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان با اشاره به لزوم فراگیر شدن امر به معروف و نهی از منکر  اظهار کرد: باید به مردم اجازه داده شود که مدیران خود را تحت امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند در این بخش با تشکیل تیم های نظارت خود ما ورود پیدا کرده ایم.

قزوهی افزود: تشکیل شوراهای اداراتْ اصنافْ مساجد و دیگر بخش ها از مهمترین اقداماتی است که ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان انجام داده است و آن را پیگیری می کندْ این شوراها قرار است این فریضتین را فراگیر کنند و به هیچ عنوان اجرایی نیستند.

وی تاکید کرد: آموزش مربی و اساتید امر به معروف و نهی از منکر از دیگر اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بود که در سال گذشته انجام شدْ کادرسازی برای صدور کارت نیز در حال انجام است.

قزوهی گفت: مشکل ما در ستاد بیشتر این است که هنوز قانونمند نشدیم و ابزار تنبیه و تشویق قوی نداریم.

وی با بیان اینکه هنوز ساختار ستاد توانمند و قوی نیست خاطرنشان کرد: این فریضتین باید توسط مردم ارتقاء پیدا کند  و با بیدار و توانمند شدن مردم بی تفاوتی ای که امروز در جامعه شاهد هستیم نیز از بین می رود.

قزوهی افزود: اگر مسئله حجاب امروز به اینجا رسیده در نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است که به مرور و در طی زمان به وضعیت فعلی منجر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *