نشست اعضای شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان با حضور آیت الله نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان

نشست اعضای شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان با حضور آیت الله نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، نشست اعضای شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان با حضور آیت الله سید کاظم نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نماینده ولی فقیه در استان و یاسر قزوهی، دبیر ستاد امر به معروف گلستان در روز پنجشنبه ۱۸ آذر ماه برگزار گردید.

 در این مراسم آیت الله نورمفیدی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های آموزش و پرورش گفت: برنامه انبیا الهی تعلیم و تربیت و تزکیه برای زندگی سعادتمندانه بوده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان گفت: قرآن راهنمای ماست و عترت و اهل‌بیت علیهم ‌السلام الگوهای ما در زندگی هستند و نماز نیز بهترین و مهمترین وسیله برای تقرب به خداست.

نماینده معزز ولی فقیه در استان از آموزش و پرورش خواست نوجوانان و جوانان را بیشتر با محتوای قرآن و مفاهیم آن به زبان خودشان به صورت جذاب و با روش های ساده و با تاکید به مخاطب شناسی و متناسب با دوره های تحصیلی آشنا کنند، چون قلب کودک و نوجوان آماده دریافت معانی، مفاهیم و حقایق قرآن است.

وی افزود: تقویت معرفت در کنار احساسات برای رهروان اهل بیت علیهم السلام  از طریق امام شناسی و سبک زندگی اسلامی آنان میسر است که در آموزش و پرورش بایستی بیشتر روی سبک زندگی اسلامی و سیره عملی اهل بیت علیهم السلام فعالیت شود.

ایشان همچنین حضرت قاسم بن الحسن را الگوی نوجوانان عاشورایی و دانش آموزان ما دانست و افزود: بایستی در برنامه های عترت و اهل بیت علیهم السلام به ویژه در سوگواره احلی من العسل با ساخت تولیدات هنری، سینمایی، تلویزیونی و مجازی این باور و نگاه زیبا را بین دانش آموزان توسعه و ترویج داد.

آیت الله نورمفیدی بر ایفای نقش آمرین به معروف و ناهیان از منکر و فرهنگ‌سازی آن در آموزش و پرورش یاد کرد و خواستار تربیت نیروهای مخلص و توانمند در جهت تقویت فرهنگ سازی برای برنامه‌های قرآن، عترت و نماز و فریضتین شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *