معارفه و اهدای احکام شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل آموزش پرورش استان گلستان

معارفه و اهدای احکام شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل آموزش پرورش استان گلستان

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از مکر استان گلستان؛ در جلسه معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل آموزش‌وپرورش استان گلستان وحید پیام نور با اشاره به ضعف‌های موجود نظام آموزشی کشور گفت: ضعف‌هایی که در نظام آموزشی وجود دارد را انکار نمی‌کنیم ولی اینکه تنها نقاط قوت نظام‌های آموزشی کشورهای دیگر را در سر نظام آموزشی خودمان بگوییم اشتباه محض است.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد گلستان افزود: نظام آموزشی ما در چند حوزه دچار ضعف است و برخی از این ضعف‌ها ناشی از عملکرد خود دانش‌آموز و استراتژی‌های تربیتی خانواده‌هاست. شخصیت ضعیف برخی از دانش‌آموزان به دلیل هویت مخدوش و روش حفظ به‌جای آموختن شیوه‌های یادگیری از این دسته موارد است.

وی همچنین با اشاره به عدم جذابیت محیط مدرسه، خشک بودن و غیراستدلالی بودن مدارس افزود: این موضوعات می‌توانند به‌عنوان مصادیق منکر تخصصی دستگاه احصاء شده و برای برطرف سازی آن‌ها تلاش کرد.

پیام نور گفت: اگر آموزه‌ها عملی ‌محور طراحی شوند و از حجم دروس و به‌تبع آن از حجم تکالیف کاسته شود؛ این فرصت که در نظام تربیتی به مباحث مهارت‌های زندگی توجه بیشتری شود؛ بروز خواهد یافت.

معاون اجتماعی و مطالبه گری، با اشاره به سرمایه اجتماعی سنتی آموزش‌وپرورش گفت: شکر خدا جامعه به آموزش‌وپرورش اعتماد دارد ولی مسائلی که معلمین با آن‌ها روبرو هستند و برخی ناملایمات منجر به خستگی ایشان می‌شود. نمی‌شود کیفیت آموزشی کشور را با کشورهای توسعه‌یافته مقایسه کرد و امتیازی که برای معلمین در آن کشورها در نظر گرفته می‌شود را نادیده گرفت.

پیام نور خاطرنشان کرد: در انتخاب رشته و هدایت تحصیلی که به‌نوعی هدایت شغلی محصلین است؛ خوب است به مفاهیم استعدادیابی بر اساس آزمون‌هایی نظیر آرکی­تایپ، ام‌بی‌تی‌آی و دیسک توجه داشته باشیم.

وی با قدردانی از تلاش‌های اداره کل آموزش‌وپرورش گفت: شکر خدا اداره کل استان، همراهی خوبی با مجموعه‌های فرهنگی داشته و به سهم خود از این همراهی‌ها قدردانی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *