مباحث ستاد باید راهبردی و اجرایی باشد.

عضو ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، اقداماتی که وظیفه ذاتی و سازمانی اعضاء ستاد باشند را به‌عنوان گزارش اقدام، غیرقابل‌پذیرش دانسته و گفت: گزارش شرح وظیفه سازمانی، ربطی به ستاد پیدا نمی‌کند اقداماتی برای ستاد قابل‌پذیرش و استناد است که بیش از وظایف سازمانی اعضاء محترم باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل عامری افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه اصلی ستاد است؛ هرچند پرداخت به مصادیق معروف خوب و قابل‌تقدیر است اما پرداخت به معروفاتی که به‌موجب تصدی سمت در یک دستگاه که متولی آن معروف است؛ با خود امربه‌معروف و نهی از منکر که وظیفه اصلی ستاد است تفاوت دارد.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان گلستان با انتقاد از پرداخت بیش‌ازحد به مباحث نظری، خواستار افزایش اقدام در مسائل عملی شده و گفت: مباحث باید راهبردی و اجرایی طرح شوند. می‌بایست کاربست مسائل، اصول و شیوه‌ها برای حل تعارضات و چالش‌های نوظهور بسیج شوند و پاسخ مسائل می‌بایست بدون تأخیر ارائه گردد.

وی با تأکید بر جامعه هدف گفت: ستاد می‌بایست هم به‌صورت راهبردی و هم به‌صورت رهبری ایفای نقش کند تا بتوانیم شاهد افزایش مشارکت مردم و پس‌ازآن کاهش منکرات باشیم و آسیب‌های اجتماعی، تمام منکرات را شامل نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *