لازمه توسعه جامعه برچیده شدن بی تفاوتی است

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: برای رسیدن به جامعه‌ای ایده آل، باید همه ما تلاش کنیم و برای این کار باید بی تفاوتی برچیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یاسر قزوهی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بری رسیدن به جامعه‌ای ایده‌آل همه باید تلاش کنیم و دلمان برای دیگران بسوزد و نسبت به اتفاقاتی که در اطرافمان می‌افتد بی‌تفاوت نباشیم.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر برای ما یک فریضه و ام الفرائض است به‌طوری‌که همه خوبی‌ها در برابر این فریضه مانند قطره‌ای در برابر دریا است.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: اگر صاحب هیچ دینی هم نباشیم، باید در قالب یک چارچوب قرار بگیریم که غربی‌ها به آن قانون گفته و قوانین خود را وضع کرده‌اند و به این روش امربه‌معروف و نهی از منکر را اجرا می‌کنند.

قزوهی گفت: مردم باید به یکدیگر تذکر داده و مراقب هم بوده و در برابر هم احساس مسئولیت کنند.

به گفته وی، مردم باید از این بی‌تفاوتی نسبت به هم خارج شوند، امربه‌معروف یعنی دعوت به‌خوبی‌ها و نهی از منکر از هم به معنای نهی از بدی‌ها است.

قزوهی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر مچ‌گیری نیست بلکه دست‌گیری است گفت: معروف‌ها و منکرها بزرگ و کوچک دارند و همه موظفیم همه آن‌ها را رعایت کنیم اگر این اتفاق بیفتد جامعه ما زیباتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مؤمن آیینه مؤمن است و اگر به این موضوع دقت نکنیم بسیاری از منکرات گریبان گیر ما می‌شود. زیرا همه ما در برابر هم مسئول هستیم.

قزوهی گفت: معروف و منکر شناخته شده است. اگر به عقل خود مراجعه کنیم می‌فهمیم همه خوبی‌ها معروف و همه بدی‌ها و زشتی‌ها منکر هستند.

وی تأکید کرد: این امر نیاز به آگاهی دارد و باید تلاش کنیم تا محقق شود و نسبت به این اتفاقات بی‌تفاوت نباشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *