فتوحی: شرایط ادارات برای اقامه امربه معروف و نهی از منکر آماده است

فتوحی: شرایط ادارات برای اقامه امربه معروف و نهی از منکر آماده است

معاون دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: شرایط ادارات برای اجرا و اقامه امر به معروف و نهی از منکر آماده تر از شرایط جامعه است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان حجت الاسلام موسی فتوحی درهمایش آموزشی توجیهی یاوران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی استان گلستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر و اجرای آن شرایط خاص خود را دارد و در فضای اجتماعی امروز شرایط آماده نیست اما در حوزه اداری این شرایط فراهم تر است.

وی افزود: نقدهای جدی به میزان تخلفات اداری وارد است و وضعیت ما در این بخش خوب نیست.

فتوحی با بیان اینکه در شان مردم خدمات ارائه نمی دهیم گفت: علل بروز تخفات باید آسیب شناسی شود امروز ما درگیر برخورد با معلول های تخلفات هستیم که جلوی ما را در برخورد با علل تخلفات گرفته است.

معاون دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر و مدیرکل بازرسی استان گلستان تصریح کرد: با وجود دستگاه های نظارتی باز هم تخلفات زیادی را شاهد هستیم که نشان می دهد تغییر و تکلیف را باید در خودمان ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: با اسامی و سمت های نظارتی هیچ اتفاقی نمی افتد و باید اتفاق اصلی رقم بخورد ومحیط اداری بهترین محیط برای اقامه این فریضه است

فتوحی گفت: بیش از ۹۰ درصد تخلفات و جرائم ناشی از عدم آگاهی از قوانین و مقررات است.

وی افزود: محور توسعه نظارت است ابزار توسعه محدود است و منابع مالی و انسانی است که توسعه را ایجاد می کند و نظارت جلوی هرگونه انحرافی را از منابع انسانی و مالی میگیرد.

فتوحی تاکید کرد: نظارت توسعه عدالت اجتماعی را در پی دارد.

در ادامه این همایش قائم مقام بهزیستی گلستان نیز گفت: بی تقوایی قابل بخشش نیست.

سید حسن میرفندرسکی گفت: روش غلط فرد مقابل را تبدیل به نیروی مخالف می کند.

وی تاکید کرد: اگر طرفدار تفکر حضرت رسول(ص) و منویات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب هستیم ضمن تولا باید تبری هم داشته و سعی کنیم از دروغ عجب و ریا دوری کنیم.

میرفندرسکی گفت: افرادی باید در حوزه نظارتی قرار گیرند که تجربیاتی کسب کرده باشند و همچنین باید نقات ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و با تبدیل نقات ضعف به قوت نقات قوت را نیز تقویت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *