حجت‌الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد، پیش از ظهر پنجشنبه در نشست طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر اظهار کرد: چند سالی است که شروع کردیم تا به رشد مجموعه‌های دینی بپردازیم و بایدها و نبایدها را در آن‌ها ایجاد کنیم.

وی افزود: در این بخش رشد خوبی داشتیم و در جلسات قرآنی و مذهبی در هیئت های مذهبی به سمت وضع بهتری می‌رویم.

معاون امربه معروف مردم بر دولت و مردم تصریح کرد: استان گلستان باید از هیئت های مذهبی و تشکل‌های دینی بیشتری برخوردار باشد تا هم پایگاه مذهبی بیشتری برای مردم باشد و هم دسترسی مردم به پایگاه‌های مذهبی بیشتر شود، هم‌اکنون پایگاه‌های مذهبی وجود دارد اما باید بیشتر شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان خاطرنشان کرد: طرح طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر به معنای هیئتی آراسته و بدون نکات منفی است، هر هیئت باید یک نفر را معرفی کند تا آموزش‌دیده و در یک ساختار تعریف شود، مراسم هیئت نیز بر اساس یک‌روند برگزارشده، هدفمند و مفید باشد.

ایشان با انتقاد از انحرافات و خرافه گری های موردی موجود در برخی از هیئات مذهبی افزود: یکی از وظیفه های طلایه دار امربه معروف و نهی از منکر؛ شناسایی و تذکر در خصوص همین انحرافات است. قرار نیست واجبات و ترک محرمات قربانی اعمال مستحب بشوند.

وی افزود: آمرین به معروف و ناهیان از منکر وقتی متعلق به یک جمع باشند؛ احتمال تاثیر امر یا نهی شان بر آن جمع بیشتر خواهد بود و هدف از ورود طلایه داران، کمک به سازماندهی و اثربخشی بیشتر هیات است. به همین منظور درنظر داریم برای این طلایه داران دوره های آموزشی ویژه ای برگزار کنیم تا به امید خدا شاهد اثرات فرخنده ای در شکوفایی کمی و کیفی هیئات مذهبی باشیم.

ارجاع بیرونی: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *