طراحی پنج اثر گرافیکی با عناوین روزهای هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر

طراحی پنج اثر گرافیکی با عناوین روزهای هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، از طراحی پنج اثر گرافیکی با استفاده از عناوین روزهای هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر خبر داد.

یاسر قزوهی در نشست اتاق فکر ستاد با اشاره به برنامه‌های هفته احیاء از طراحی پنج اثر گرافیکی با کلیدواژه «همه مسئولیم» در روابط عمومی این ستاد خبر داد و در تبیین اهمیت گرافیک محیطی گفت: گرافیک محیطی هر جامعه، با زیرساخت‌های فرهنگی آن، مرتبط بوده و از سوی دیگر می‌تواند منجر به تغییر در این زیرساخت‌ها گردد.

جانشین دبیر ستاد افزود: نشاط یکی از مولفه‌های جامعه اسلامی است. امروزه در عده‌ای اینگونه القاء شده که اسلام مذهب غم و ناراحتی است و این ناشی از عملکرد ناصحیح خودمان است که از یاد برده‌ایم در باور مومنین واقعی، زیبایی یک مفهوم قابل تامل بوده.

وی با اشاره به بیان حضرت زینب (س) در مجلس یزید و استفاده از واژه زیبا در توصیف اتفاقات عاشورا گفت: اگر نشاط معنوی در وجود آن حضرت نبود، آیا چنین تعبیری طرح می‌شد؟ در درک این مفهوم باید دقت داشته باشیم به حدیث امام حسن (ع) که می‌فرمایند خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد.

ایشان در اهمیت نشاط اجتماعی گفت: امروزه تاثیر نشاط در پیشرفت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی به تجربه اثبات گردیده و در نظام‌های آموزشی تلاش می‌شود تا با ارتقاء نشاط دانش‌پذیران پیشرفت آموزش و تحصیل را به دست آورند.

قزوهی افزود: استفاده از رنگ‌های جذاب، تولید آثار گرافیکی با رویکرد ایجاب در سبک مینی‌مال با استفاده از کمترین عناصر گرافیکی و انتقال مفهوم در مخاطب در کنار محتوای حساب شده که اثربخشی در مخاطب داشته باشد از مهمترین توجهاتی بود که به برکت مشارکت فکری اعضاء اتاق فکر به آن رسیده‌ایم.

وی در پایان ضمن استقبال از طرح سنجش اثر بخشی اقدامات که از مصوبات پیشین اتاق فکر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بود خاطرنشان شد: نیاز است هرچه سریع‌تر فرم‌های مربوطه تهیه گردد و در اجرا، می‌توان از نیروهای طلایه‌دارانی که تحصیلات مرتبط با حوزه اجتماع یا گرافیک دارند، بهره‌مند شد. اینکه بازخورد اقداماتی که انجام می‌دهیم را بدانیم یک نیاز اساسی برای ستاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *