ستاد نیازمند تمهیدات جدی در زمینه مالی است.

معاون مدیر منابع ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در هشتمین جلسه شورای معاونین این ستاد گفت: باید فکری اساسی برای منابع مالی مورد نیاز ستاد داشته باشیم.

قدرت‌الله عابدی با اشاره به نشست اختصاصی خود با جانشین دبیر و مدیر روابط عمومی افزود: در این نشست نیازهای مالی ستاد مورد بررسی قرار گرفت اما با توجه به سرفصل‌های مالی قابل قبول ستاد مرکز عملا برای اجرای طرح‌های ستاد استان دارای محدودیت‌های زیادی هستیم.

وی در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز گفت: متاسفانه چارت و ساختار ستاد به شکلی است که امکان استفاده از نیروی مامور به خدمت به‌شکل رسمی وجود ندارد در نتیجه ستاد فاقد نیروی اجرایی مورد نیاز برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های استانی است.

ایشان همچنین از تکرار نشست‌های مشترک به‌منظور دستیابی به راهکاریی جهت رفع موانع و  برون‌رفت از وضع خبرداده و افزود: تشکیل مجمع خیرین امربه‌معروف می‌تواند گامی بلند جهت تحصیل منابع مالی به‌حساب آید. بنا بر دستورالعمل‌های موجود ستاد استان حتی برای اقدام در حوزه آگاهی بخشی از طریق تبلیغات محیطی با محدودیت‌هایی مواجه است؛ اینکه انتظار داشته باشیم تمامی تبلیغات و یا اجرای بومی شده برنامه‌های ابلاغی مرکز با منابع مالی استان پیش‌برده شود؛ ممکن است موجب بروز منکرهایی مالی شود چرا که سرفصل منابع مالی استانی نیز مشخص و محدود است. بودجه فرهنگی دستگاه‌ها با توجه به تراکم برنامه‌های فرهنگی که برآمده از نیاز فرهنگی جامعه است تناسب ندارد.

عابدی همچنین از تنظیم برنامه‌ای جهت حضور این معاونت در ستاد خبرداد و ابراز امیدواری کرد با افزایش پیگیری و تعامل با ستاد مرکز امکانات اجرای برنامه‌های اثرگذار ستاد افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *