ستاد در خیابان‌ها مأمور ندارد

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: ما به‌عنوان ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر هیچ مأموری در سطح خیابان‌ها نداریم.

یاسر قزوهی، ظهر شنبه در همایش «نقش امربه‌معروف و نهی از منکر در سلامت نهاد خانواده و زنان» اظهار کرد: افرادی که در خیابان‌ها به هر نحوی اقدام به اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کنند، به ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان ارتباطی ندارند.

وی افزود: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر هیچ نیرویی در خیابان‌ها ندارد و این نیروها مردمی هستند.

 جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: قصد ما این است که همه مردم مأمور امربه‌معروف و نهی از منکر باشیم.

قزوهی با بیان این که حتی اگر هیچ دینی هم نداشته باشید نباید بداخلاقی کرده و نظم جامعه را به هم بریزید، گفت: موضوع حجاب هم در قانون ما آمده است اما خود ما باعث شدیم تا قانون ما لوث شود.

به گفته وی، باید از دیگران بخواهید که به سمت معروف بروند، از همه افراد جامعه می‌خواهیم که این کار را انجام شود و هیچ‌کس حق ندارد جلوی امربه‌معروف و نهی از منکر را بگیرد.

قزوهی با اشاره به برخی برخوردها در سطح جامعه با نام امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: با این برخوردها مخالفیم، با نوع برخورد و رفتار مخالفیم و مخالفت خود را در مجامع مختلف اعلام کرده و آن را پیگیری هم می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امربه‌معروف یعنی حس مسئولیت. همه بایدهای دینی معروف و همه نبایدها منکر هستند.

قزوهی گفت: ما نیرویی به معنای نیروی امربه‌معروف و نهی از منکر نداریم و بنا نیست مچ‌گیری کنیم بلکه در پی کمک هستیم.

وی افزود: موضوعات زیادی مانند محیط‌زیست، زباله ریختن در خیابان‌ها، دروغ، تهمت، ریا و ربا شامل منکرات می‌شود و می‌خواهیم بی‌تفاوتی نسبت به این موضوعات از بین برود.

قزوهی تأکید کرد: باید همه را به کار خیر دعوت کنیم و از هرکسی که این کار را به‌درستی انجام دهد حمایت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *