ریاست ستاد استان: نحوه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر اصلاح شود.

ریاست ستاد استان: نحوه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر اصلاح شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربهمعروف و نهی از منکر استان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در دیداری با حضور رئیس کل دادگستری گلستان و مسئولان قوه قضائیه در استان، اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی است تا در تطهیر خودمان کوشا باشیم. این ماه، ماهی است که ذات اقدس الهی شرایط را طوری فراهم کرده تا آن هایی که اهل ایمان هستند از این شرایط استفاده کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب زمانی نقل کرده‌اند که بعد از ماه مبارک رمضان وقتی محضر امام (ره) می‌رفتند، معلوم بود این ماه تغییراتی در ایشان به وجود آورده است.

امام‌جمعه گرگان بیان کرد: امام زین‌العابدین (ع) در صحیفه سجادیه دو دعا دارد که یکی برای ورود به ماه و دیگر برای اتمام ماه رمضان است. در این دعاها امام بسیار زیبا این ماه را معرفی کرده‌اند. ایشان در جمله‌های اول دعا می‌فرمایند که تو آن چراکه باعث سعادت ما بوده، راه‌هایی را در مقابل ما قراردادی و یکی از بهترین راه‌ها، ماه مبارک رمضان است.

وی در ادامه افزود: این ماه فرصتی است تا به خودمان برسیم. ماه هیچ سرمایه‌ای نداریم، آن چراکه در این دنیا کسب می‌کنیم همه از ما جدا می‌شود. تنها چیزی که می‌ماند، ایمان، اعمال، سبک زندگی و اخلاقیات ما است. خدا از آیات شریفه قرآن این‌طور برداشت می‌کند که خدا دنبال این است و تلاش می‌کند حتی بَدان را هم جذب کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان تصریح کرد: خدا دنبال ما است و ما باید از موقعیت ماه رمضان استفاده کنیم و در خودمان بازنگری واقعی کنیم. پیامبر (ص) می‌فرمایند که گاهی روی دل من را هم ابر می‌گیرد و شبانه‌روز ۷۰ بار استغفار می‌کنم. ما هم باید به فکر این مسئله باشیم.

رئیس ستاد امربهمعروف و نهی از منکر استان افزود: در بخش امربه‌معروف و نهی از منکر هم نگاه ائمه (ع) این است که اگر این دو فریضه درست انجام شود تمام فرایض اسلامی حل می‌شود. این چیزهایی که در ذهن ما درباره این فریضه وجود دارد درست نیست و سیدالشهدا به این چیزهایی جزئی نگاه نمی‌کند. امام حسین (ع) می‌فرمایند مخالفت با ظالم، توزیع درست بیت‌المال و امثال این موارد مورد تأکید است.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری اظهار کرد: واقعیت این است که امربه‌معروف و نهی از منکر را به شکلی انجام می‌دهیم که به نظر من توهین است. در رابطه این چیزها همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند تذکر بدهید و رد شوید. شاید دلیل بدبینی‌هایی که وجود دارد این است که مردم می‌بینند مفاسد اقتصادی هست، ولی برخورد لازم نمی‌شود یا مردم اطلاع پیدا نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *