رسیدگی به مصادیق منکر در ستاد باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود

رسیدگی به مصادیق منکر در ستاد باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکربا بیان اینکه رسیدگی به مفاسد در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود گفت: در این زمینه برخی طرح‌ها را در دست داریم که در راستای آن می‌توان کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با حضور اعضا تشکیل داد

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر، سومین نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور وزرای اطلاعات، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، معاون فرهنگی قوه‌قضائیه، فرمانده نیروی انتظامی ، امام جمعه موقت تهران ، نماینده حوزه علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 در این نشست آیت الله جنتی به عنوان رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر به اهمیت موضوع امربه معروف و نهی از منکر و اینکه به آن باید به صورت جدی پرداخته شود اشاره کرد وو چایگاه این فریضه دینی که از وظایف جامعه اسلامی است را یاد آور شد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به قانون امر به معروف و نهی از منکر از اعضای ستادخواست با استفاده از توانمندی‌های دستگاه‌های ذی‌ربط مسئله امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه جاری کنند و خاطر نشان کرد این موضوع از وظایف شرعی ما است و در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جمع و تشکیلاتی، مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را برعهده گرفته که البته این مهم با حضور جمع مذکور تحقق پیدا کرده است.

وی همچنین  با بیان اینکه طبق روایات فساد همچون آتش است که بر خرمن می‌افتد و اگر این آتش را خاموش نکنیم روز به روز گسترده می‌شود، گفت: باید یک جایی از فسادهای مختلف رو به گسترش جلوگیری  کرد . و البته  در ارتباط با مبارزه با فساد برخی قوانین کارایی لازم را ندارد بنابراین مجموعه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بار عمده مسئولیت را به دوش می‌کشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر پیگیری  جدی این فریضه الهی در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از وظایف شرعی و اجتماعی ما است و در این رابطه مسئولیت داریم و جامعه از این نهاد انتظار دارد تا آثار حرکت و فعالیت‌هایش مشاهده شود لذا باید نتایج جلسات امر به معروف و نهی از منکر برای جامعه ملموس باشد. رسیدگی به مفاسد در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود و در این زمینه برخی طرح‌ها را در دست داریم که در راستای آن می‌توان کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با حضور اعضا تشکیل داد.

جنتی در پایان خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: انتظار می‌رود اعضا در راستای دستور جلسات ستاد، اقدام کنند و اقدامات خود را در جلسات بعدی ارائه دهند تا بتوانیم از این طریق گامی مثبت در راستای مبارزه با مفاسد و نهادینه کردن امر به معروف و نهی ازمنکر برداریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *