دیدار با آیت الله حسینی شاهرودی، نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان

دیدار با آیت الله حسینی شاهرودی، نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان

اعضای کمیته اجرایی هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر ستاد استان گلستان در دومین روز هفته احیاء با حضور در محضر حضرت آیت الله شاهرودی از رهنمود های ایشان در مسیر احیاء امر به معروف و نهی از منکر بهره‌مند شدند.
ایشان سخنان خود را با داستانی از شهید ایت الله سید محمد باقر صدر آغاز کرد: “انقلاب که به وجود می آید یک نیروی حرارتی به مردم جامعه می بخشد که نمی توان گفت ان قدرت کارساز بر اثر شور انقلاب است یا درک و فهم، بعد از مدتی که جوشش ان خوابید اگر شور تبدیل به شعور شده باشد انقلاب می ماند، وگرنه انقلاب از بین خواهد رفت.” 
وی افزود: خوشبختانه هنوز ان قشری که شعور در انها وجود دارد در جامعه ما هستند و باید از وجودشان بهره مند شویم و همچنین در جهات دیگر نیز نیرو و توانمان را  برای احیای همین مسئله به کار بیندازیم، کلمه احیای امر به معروف و نهی از منکر هم شاید منطبق بر احیای شعور اسلامی باشد.
نماینده مردم شریف استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بر اساس آداب دفع میت، اصول اعتقادی به متوفی تلقین میشود. اما متسفانه این اصول که باید بیشتر مورد توجه خودمان و فرزندانمان قرار گیرد کمتر مورد یادآوری واقع می شود. اگر فرزندان پیش از دبستان با اصول اعتقادی دین با زبانی شیرین آشنا شوند، قطعا این آموزه ها در خاطرشان خواهد ماند.
ایشان در پایان خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان، توصیه نمود: انتظار است توجه به این آموزه ها را دستور کار خود قرار داده و از آموزش و پرورش که یکی از اعضای ستاد است بخواهید تا نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری به کار آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *