دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی به عنوان دبیر ستاد امر به معروف منصوب شد

دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی به عنوان دبیر ستاد امر به معروف منصوب شد

در متن حکم انتصاب دکتر هاشمی آمده است: نظر به لزوم تحول در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در راستای انتظارات مقام معظم رهبری و اهداف ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با عنایت به دانش ، بینش، تجارب ارزشمند ، روحیه انقلابی وجهادی و برخورداری از مدیریت تحولی، جنابعالی را ازتاریخ سوم خرداد ۱۴۰۰  با حفظ سمت به مدت ۳ سال به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر منصوب می‌نمایم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، طی حکمی از سوی آیت الله کاظم صدیقی رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی به عنوان دبیر این ستاد منصوب شد.

همچنین مراسم معارفه دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر، روز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات این ستاد برگزار خواهد شد.

متن حکم آیت الله صدیقی به شرح ذیل است:

بسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیم

إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا

جناب آقای دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی (دامت توفیقاته)

سلام علیکم

نظر به لزوم تحول در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در راستای انتظارات مقام معظم رهبری و اهداف ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با عنایت به دانش ، بینش، تجارب ارزشمند ، روحیه انقلابی وجهادی و برخورداری از مدیریت تحولی، جنابعالی را ازتاریخ سوم خرداد ۱۴۰۰  با حفظ سمت به مدت ۳ سال به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر منصوب می‌نمایم.

 علاوه بر انتظارات مندرج در حکم قائم مقامی ریاست ستاد، انتظار می رود در تحقق موارد ذیل سعی وافر خود را مبذول فرمایید:

۱٫با گشودن باب همکاری و استفاده از ظرفیت فرهیختگان حوزه و دانشگاه، وزانت و سطح عقلانیت ستاد به مدد هیات اندیشه ورز ارتقاء یابد، سیاست‌ها و خط‌مشی‌های بنیادی و اساسی ستاد به منظور احیاء، ترویج و تحقق امربه معروف ونهی ازمنکر درسطح جامعه تدوین گردد.

۲٫ساختار جامع و کارآمد ستاد در تراز سازمان، متناسب با نیازهای موجود جامعه و با اخذ نقاط قوت و رفع نقاط ضعف ساختارهای گذشته برای تصویب ارائه گردد.

۳٫به هم افزایی و انسجام سازمانی توجه جدی مبذول نموده، راهبری ستادهای استانی و شهرستانی در هماهنگی و وحدت رویه کامل با ستاد مرکز در دستورکار قرارگیرد و بر اساس میثاق‌نامه و برنامه کاربردی، زمان‌بندی شده و قابل سنجش و ارزیابی،  تقویت گردد .

۴٫کلیه امور بر اساس برنامه و نظم تشکیلاتی مدیریت شده و شبکه احیاگری امر به معروف ونهی از منکر و هم چنین مطالبه و حمایت از مطالبه‌گران خصوصا درنظام اداری و اجرایی با استفاده از سرمایه اجتماعی ناشی از اعتماد و احترام مورد توجه قرارگیرد.

۵٫ظرفیت تشکل های مردمی تحت عنوان احیاگران امر به معروف و نهی ازمنکر با رویکرد جهادی و مطالبه گری حکیمانه و با اخذ برنامه و بروندادهای مشخص، احیاء و حمایت های لازم صورت پذیرد.

۶٫با استفاده از خرد جمعی و جمع‌آوری و سازمان‌دهی نظرات ایده‌پردازان کشوری و بین‌المللی، طرح و برنامه ستاد به صورت جدی فعال و اثرگذار گردد، هم‌چنین با بهره‌مندی از تجارب فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر،  جلسات دانش ‌افزایی و نقد و بررسی وکرسی‌های آزاد‌اندیشی برگزار و به استناد ماده ۴ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان ازمنکر، حسب مورد کارگروه های موضوعی در ذیل هیات اندیشه‌ورز ایجاد تا تشکل‌های احیاگران از لحاظ فکری پشتیبانی شوند. 

۷٫براساس وقایت الهی، پاسداری، مواظبت و حراست از کلیه امور وبرنامه ها و افراد سازمانی در دستور کار قرارگیرد.

۸٫تقویت، حمایت و معاضدت های قضایی و حقوقی از آمران به معروف و ناهیان از منکر درساز وکارتشکیلاتی و قانونی برنامه ریزی شود.

۹٫باتوجه به اهمیت خانواده و نقش آن به عنوان هسته اولی جامعه درجهت تقویت بنیان خانواده، اهتمام جدی درحوزه ازدواج و صیانت این کانون دربرابر تند باد مخرب طلاق وارتقاء ابعاد معنوی، مسئولیت پذیری، توسعه ظرفیت اعضاء خانواده و تعمیق اعتقاد به حیاء ، حجاب و عفت و پاکدامنی صورت  پذیرد.

۱۰باتوجه به نقش بی بدیل نسل جوان درحل معضلات جامعه، برنامه ریزی درجهت جذب این نیروی محرک به جبهه امر به معروف ونهی ازمنکر و گفتمان سازی ملی معمول و با ایجاد زمینه برای باروری معنوی و اخلاقی با حفظ روحیه و عمل انقلابی به عنوان مجاری ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر مطمح نظر قرارگیرد .

۱۱٫ارائه طرح های جامع و راهبردی همانند محله مسجد محور با رعایت زمان بندی و رصد مقاطح اجرایی و ارزیابی دقیق نقاط مثبت و احیانا منفی وارائه گزارش به ریاست ستاد و اعضای قانونی ستاد در دستورکار قرارگیرد .

۱۲٫فعال نمودن و مطالبه از اعضاء ستاد جهت احیاء وظایف و حضور درجلسات و پیشبرد برنامه های مرتبط به صورت جدی پیگیری شود .

۱۳٫آموزش و توانمند سازی های تربیتی، معرفتی و مهارتی در راستای ارتقاء علمیت و عقلانیت ستاد ازضروری ترین امور می باشد، تدوین راهبردهای مستمرو اثربخش آموزشی برای سطوح مختلف و مخاطبین خاص و عام درحوزه امر به معروف و نهی ازمنکر به صورت جدی وتاسطوح آموزش های عالی پیگیری شود .

۱۴٫پژوهشکده ستاد، تقویت شده و در ارتباط با حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و پژوهشی و خصوصاً حوزه ارزشمند علمیه قم پاسخگوی نیازهای پژوهشی و کاربردی ستاد باشد.

۱۵٫کلیه انتصابات درسطح معاونین و مدیران مستقل درستاد مرکز و دبیران استانی با هماهنگی ریاست ستاد انجام شود.

توفیق روز افزون جنابعالی دراجرای این مسئولیت خطیر، تحت توجهات خاصه حضرت ولی عصر (عج) را از درگاه خداوند متعال خواستارم‌‌‌.

کاظم صدیقی

رییس ستاد امر به معروف ونهی از منکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *