دبیر ستاد استان: نقد را از خودمان شروع کرده‌ایم

نخستین جلسه شورای معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در سال ۹۶ در محل دبیرخانه این ستاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی، در این جلسه، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان ضمن تقدیر و تشکر از فعالان حوزه امنیت کشور گفت: امنیت امروز کشور مرهون فعالیت‌های نیروهای امنیتی، اطلاعاتی ، نظامی و انتظامی است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ترقه‌بازی عناصر خودفروخته؛ نمی‌تواند خللی در اراده کشور وارد نماید.
علی‌اصغر طهماسبی در اهمیت فضای مجازی گفت: ظرفیت فضای مجازی، ظرفیت انکارناپذیری است و ما باید همگام با پیشرفت فنّاوری به آسیب‌های این حوزه توجه داشته باشیم. نمی‌شود به تکنولوژی گفت صبر کن تا برسیم.
وی افزود: با توجه به فعالیت ۲۰ میلیون کاربر تلگرام در کشور،  باید برای استفاده هرچه بیشتر از این فضا برای انعکاس باورهایمان استفاده کنیم. این‌ یک ظرفیت بزرگ است که می‌تواند در خدمت نشر مفاهیم انسان‌ساز دینی به خدمت گرفته شود.
طهماسبی تأکید کرد: یک اصل مهم امروز در جامعه، به‌روزرسانی اطلاعات و آگاهی است.
وی اظهار کرد: آنچه از ظواهر امر برمی‌آید جامعه به سمت تهی شدن از اخلاقیات سمت‌وسو گرفته؛ به‌عنوان مسائل شاهد بداخلاقی‌هایی در انتخابات بودیم. انتخابات، فرصتی برای افزایش نشاط، همدلی و وحدت آحاد امت است نه عرصه تسویه‌حساب جناحی.
مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری گلستان با اشاره به‌ضرورت استخدام کلیه ظرفیت‌ها در راستای اعتلای فرهنگی کشور گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های علمی دانشگاهیان، روانشناسان، علما و مبلغین در جهت معرفی هرچه بهتر امربه‌معروف و نهی از منکر استفاده کنیم.
وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تربیت مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: آموزش نقش مؤثری در پیشگیری از رفتارهای سلیقه‌ای ایفا می‌کند؛ از ظرفیت به وجود آمده می‌توانیم برای آموزش طلایه‌داران استفاده کنیم.
دبیر ستاد همچنین با اشاره به اهمیت نقد و اتخاذ رویکرد آسیب شناسانه به مسائل اجتماعی گفت: ما نقد را از خودمان شروع کرده‌ایم. در هیئت اندیشه‌ورز استان؛ نقاط ضعف ستاد با در نظر گرفتن دلایل احتمالی و راهکارهای پیشنهادی موردبررسی قرارگرفته است که در جلسه آتی به آن خواهیم پرداخت. ما اعتقادداریم فعالیت ما در ستاد ذخیره اخروی ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *