خروجی امر به معروف باید تولید مهربانی باشد

معاون امر به معروف دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: رفتار سازی باید در نظام اداری کشور نهادینه شود و خروجی امر به معروف باید تولید مهربانی باشد.  

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، هاشمیان معاون امر به معروف دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اولین گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد گفت: آنچه که امروز آسیب جدی می باشد بی تفاوتی است که استکبار بر جامعه ما تحمیل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن سعی دارد نسبت به ارزشهای دین و آرمانهای انقلاب بی تفاوتی را در بین مردم حاکم کند افزود: این بی تفاوتی نسبت به منکرات قابل مشاهده در ادارات نسبت به همکاران هم بعضا وجود دارد که رهبر در سال ۷۲ نسبت به تهاجم فرهنگی هشدار دادند و یکی از راههای مفقابله با آن امر به معروف و نهی از منکر است.

هاشمیان تصویح کرد: روسای شوراهای امر به معتروف دستگاههای اجرایی قانون را به خوبی مطالعه کنند و با همفکری با یکدیگر به فکر حل معضلات مربوط باشند که مهارت های ارتباط موثر، نقد دلسوزانه و طرحریزی تفکر انتقادی را بیاموزند  تحمل دیگران، تذکر و تشکر، تقویت سیستماتیک فرهنگ انتقاد ، تقویت مشکل یابی در ادارات و تقویت مسئولیت پذیری از دیگر مواردی است که می توان از آنها برای ترویج امر به معروف و نهی از منکربهره گرفت.

وی با اشاره به جذاب سازی امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گفت: بیشینه سازی منافع و کمینه سازی هزینه در نظام اجتماعی باید مد نظر باشد تا مردم به امر به معروف جذب نشوند و در مقابل آن گارد نگیرند.وقتی خداوند این مکانیزم را تضمین کرده و رستگاری جامعه در آن است نباید ابایی داشته باشیم .

رفتار سازی آخرین مطلبی بود که هاشمیان مطرح کرد و گفت: رفتار سازی باید در نظام اداری کشور نهادینه شود و خروجی امر به معروف باید تولید مهربانی باشد.  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *