به گزارش خبرنگار مهر،یاسر قزوهی، پیش از ظهر پنجشنبه ۰۷ / ۰۵ / ۱۳۹۵ در نشست طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر اظهار کرد: دغدغه همه این است که بی‌تفاوت نباشیم و این فریضه الهی که در طول تاریخ مورد ظلم بوده و در ۳۷ سال پس از انقلاب نیز مورد بی‌مهری قرار داشته را احیاء کنیم.
وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر افزود: همه باهم باید کمک کنیم و دست‌به‌دست هم دهیم تا خوبی را ترویج داده و روح بی‌تفاوتی را از جامعه دور کنیم.
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: دشمن با هزینه‌کردهای سرسام‌آوری می‌خواهد بی‌تفاوتی و بی‌غیرتی را نسبت به خاک کشور، ناموس و مناسبات مذهبی و دینی در میان مردم ایجاد کند.
مسئول دفتر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان همچنین گفت: اگر کسی بلد باشد امربه‌معروف و نهی از منکر را درست انجام دهد؛ به قاعده هیچ تنشی یا مشکلی پیش نمی‌آید. این فریضه یک تکلیف شرعی است و همچون سایر فرایض دینی احکام و آدابی دارد باید تلاش کنیم تا این احکام و آداب را یاد بگیریم و به دلیل اینکه اجرای آن، نوعی تعامل اجتماعی است باید قوانین و مقررات را هم بشناسیم؛ اما متاسفانه تاکنون تلاشی دراین‌باره نشده و این واجب حتی در بین مذهبی‌ها هم به‌نوعی فراموش‌شده است.
قزوهی اظهار کرد: امربه‌معروف یک وظیفه انسانی است و نباید بگذاریم کسی کشتی جامعه ما را خراب کند، آلودگی امروز جامعه ما در بخش‌های مختلف را می‌توان با امربه‌معروف و نهی از منکر برطرف ساخت. 
وی تأکید کرد: بی‌تفاوتی گریبان گیر همه ما می‌شود، اول باید خودمان را بسازیم و یک جامعه منسجم ایجاد کنیم اما نیاز به آموزش داریم.
قزوهی همچنین تصریح کرد: تنها بحث حجاب مهم نیست، همه مسائل مانند نظم، انضباط، فیش‌های حقوقی و اختلاس مهم هستند؛ باید همه باهم کمک کنیم و گاهی لازم است در این راه از خود خرج کنیم؛ آنگونه که امام حسین (ع) در این راه از هیچ چیزی دریغ نکرد.

پیوند بیرونی: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *