تهیه بسته تبلیغی با محوریت هدف نهضت حسینی در ستاد گلستان

تهیه بسته تبلیغی با محوریت هدف نهضت حسینی در ستاد گلستان

بسته تبلیغاتی مشتمل بر هشت طرح عاشورایی با محوریت هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا که توسط آن حضرت طی نامه‌ای خطاب به محمد حنفیه نگاشته شده؛ در ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان آماده و در اختیار شوراهای دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت.

وحید پیام نور، مسئول روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان در این خصوص با اشاره به نامه امام حسین (ع) خطاب به محمد حنفیه، گفت: علامه مجلسی در بحارالانوار، شرحی دارد بر احوال امام حسین (ع) پیش از خروج از مدینه و در انتها، از نامه‌ای سخن به میان می‌آورد که در حکم وصیت‌نامه امام است. امام (ع) می‌فرمایند: این است چیزی که حسین بن علی به برادرش وصیت می‌کند و در ادامه می‌فرمایند: أنی لم أخرج أشرا ولا بطرا ولا مفسدا ولا ظالما وإنما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی صلى الله علیه وآله ارید أن آمر بالمعروف وأنهى عن المنکر.

وی ادامه داد: بر اساس این وصیت‌نامه، هدف سیدالشهدا (ع) اصلاح امت جد بزرگوارشان و امربه‌معروف و نهی از منکر تبیین می‌شود. متأسفانه این‌طور به نظر می‌رسد که این هدف والا، امروز مورد غفلت واقع‌شده و اهتمام به تعظیم شعائر و شور حسینی نسبت به لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی حضرت که همان شعور حسینی است؛ بیشتر است.

دبیر هیئت اندیشه‌ورز استان افزود: در تفکر شیعی، هرروز، عاشورا است و نام همه جای زمین کربلاست و این یعنی هرروز رسالتی برای ما وجود دارد؛ در هرکجای زمین، با هر منصب و مقامی که باشیم.

پیام نور گفت: امسال بر اساس مصوبه هیئت اندیشه‌ورز ستاد، تأکید بر هدف قیام حسینی (ع) را مبنای بسته تبلیغی قراردادیم و تلاش کردیم تا در سیاه‌پوشی فضای عمومی، با تکرار این فراز از سخنان امام (ع) توجه مخاطبین را بیشتر به این مورد جلب کنیم.

وی با اشاره به کاستی‌های موجود درزمینهٔ وقف باهدف احیاء اهداف نهضت حسینی (ع) افزود: متأسفانه برخی شان فریضتین را با محدود کردن آن به مصادیقی خاص پایین می‌آورند. این یک سؤال قابل‌تأمل است که باید از خودمان بپرسیم چرا سنت حسنه وقف عموماً به برگزاری مراسم سوگواری محدود می‌شود و چرا نباید وقف جهت مناسب‌تری مانند تبلیغ، ترویج و احیاء اهداف متعالی قیام حسینی را به خودش نگیرد؟

مسئول روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر از برگزاری نشست‌هایی تخصصی با محوریت تشکیل مجمع خیرین و واقفین امربه‌معروف و نهی از منکر با تعامل اوقاف و امور خیریه گفت: امید است این بسته تبلیغی، توجه بیشتر خیرین و واقفین را به هدف امام (ع) جلب کند.

گفتنی است این بسته گرافیکی در اختیار شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرستان‌های استان جهت توزیع و نشر قرارگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *