تفاهم نامه همکاری بین ستاد امر به معروف و نهی از منکر و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان

تفاهم نامه همکاری بین ستاد امر به معروف و نهی از منکر و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان : ظرفیت موجود در آموزش و پرورش یک بستر مناسب برای ترویج فرهنگ ناب امر به معروف است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان،در نشستی با حضور یاسر قزوهی،دبیر ستاد استان و احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان، تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه امضا شد.راه اندازی کتابخانه تخصصی امر به معروف و همچنین آموزش و ترویج امر به معروف و نهی از منکر به دانش آموزان را می توان از جمله بندهای مهم این تفاهم نامه عنوان کرد.

یاسر قزوهی در این نشست گفت: آموزش و پرورش طی بازرسی های صورت گرفته رتبه اول دستگاه ها را داشته است که نشان از همکاری بالای این مجموعه با ستاد امر به معروف دارد و همین امر باعث شد تا روابط گسترده تر شود.

دبیر ستاد افزود: با توجه به ظرفیت بالای موجود در آموزش و پرورش چه از لحاظ اداری و چه ارتباط با دانش آموزان این فرصت بوجود آمد تا فرهنگ ناب امر به معروف را بیشتر و بهتر معرفی کنیم که هدف ما نیز توسعه و ترویج فرهنگ امر به معروف است.

در ادامه احسان گوهری راد،مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: ما درگیر جنگ نرم هستیم که مجموعه دانش آموزان با این موضوع مواجه اند. همواره سعی شده است تا منکرها را نهی کنیم اما باید تلاش کرد تا معروف های زیبای دین را به نوجوانان و جوانان بیشتر ترویج دهیم.

گوهری راد افزود: آموزش و پرورش بستر بزرگی است که از جهات مختلف می شود از آن استفاده کرد. هر دانش آموز می تواند آمر به معروفات زیبای دین باشد که نیاز داریم فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد. معرفی و انتقال امر به معروف از زبان هر دانش آموز به دانش آموز دیگر قطعا تاثیرگذارتر خواهد بود که در نهاد آن ها اثربخش است.

مدیرکل آموزش و پرورش در پایان گفت: خوشبختانه در دین ما مصداق های فراوانی در باب ترویج معروف وجود دارد که می توان از آن ها جهت اشاعه فرهنگ امر به معروف استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *