تفاهمنامه همکاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان هم منعقد شد.

تفاهمنامه همکاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان هم منعقد شد.

این تفاهم‌نامه بین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان باهدف احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در بقاع متبرکه و امامزادگان استان منعقد شد

قزوهی؛ دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در این جلسه گفت: متاسفانه دشمنان با هجمه فراوان علیه جمهوری اسلامی، سعی در نشان دادن عدم کفایت حکومت دینی دارند، ما تجربه حکومت دینی نداشتیم. اگر جمهوری اسلامی نتواند در برابر این هجمه ها مقاومت کند، این ذهنیت ایجاد خواهد شد که دین کفایت حکومت داری را ندارد و همانطور که مسیحیت منزوی شد، اسلام را هم در مساجد منزوی خواهند کرد، انشالله ما ثابت می کنیم که میتوان با کمک اسلام بر این مشکلات غلبه کرد.

روح الله سلیمانی فر؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان در این جلسه گفت: ما می توانیم با امر به معروف و نهی از منکر اکثر مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور را مرتفع سازیم البته بایستی برای پیشرفت کشور در مسیر توسعه متوازن حرکت کنیم و از افراط و تفریط دوری کنیم، همینطور که نیازمندی های معاش مردم لازم است، به دین هم که چه در معاد و چه در معاش دارای برنامه است، باید توجه شود، وی در ادامه گفت: پیوند وقف و فریضتین، یک پیوند زیبا و خوب است. نهاد وقف، نهادی معروف و ضد منکر است زیرا وقف منیت ها را میشکند و باعث توزیع عادلانه ثروت در اقشار جامعه می شود. اگر به همه وقف نامه ها در طول تاریخ چه در حوزه مذهبی چه در حوزه اجتماعی نگاه کنیم، دغدغه توسعه متوان در جامعه به چشم می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *