تشکیل گروه‌های مشاوره‌ای کاهش آسیب‌های اجتماعی مصداق امربه‌معروف و نهی از منکر است.

تشکیل گروه‌های مشاوره‌ای کاهش آسیب‌های اجتماعی مصداق امربه‌معروف و نهی از منکر است.

ریاست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در سومین نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان گلستان، خواستار تشکیل گروه‌های مشاوره‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شدند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در این نشست گفت: این گروه مشاوران باید با سعه صدر و پخته باشند تا تاثیرگذاری لازم را به ویژه در مواردی مانند طلاق و خودکشی و دیگر معضلات اجتماعی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: این گروه‌های مشاوره‌ای باید با خلوص نیت و دلسوزی معضلات اجتماعی را معضل خود ببینند و به دیگران کمک کنند. نحوه برخورد این افراد موثر است و باید بگردند و افراد درگیر معضل اجتماعی را پیدا کنند و پیگیر باشند.

وی خواستار حضور گروه های مشاوره ای در تمام شهرهای استان شد و افزود: حضور این افراد در نقاط مختلف جلوی گسترش مشکلات در استان گلستان را می گیرد.

امام جمعه گرگان افزود: خود این کار و این عمل مصداق امر به معروف و نهی از منکر است، چه منکری بدتر از از طلاق و چه معروفی بهتر از اینکه اساس بنیان خانواده محکم شود.

به گفته وی، معضلات اجتماعی یک مساله خاص و جدید نیست و به طور کلی از زمانی که زندگی انسان روی کره زمین شروع شد این معضلات وجود داشته است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: باید دید برای حل این معضلات از چه راهی می‌توان وارد شد و عمل کرد. یکی از راه‌ها این است که ریشه‌هایی که عامل معضلات می‌شود را کشف و با آن مبارزه کرده و آن را از بین ببریم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی یکی از ریشه‌ها و سست شدن بنیان خانواده هم ریشه دیگری است. امروز عوامل بسیاری مانند فضاهای مجازی و شبکه‌های مختلف در کار هستند تا بنیان خانواده را سست کنند.

آیت الله نورمفیدی گفت: در سابقه فرهنگی ما، طلاق پدیده‌ای شوم و زشت بود اما امروز بسیار زیاد شده و با کوچک‌ترین چیزی بنیان خانواده از هم می‌پاشد.

وی با تاکید بر این که یکی از مهم‌ترین کارها برخورد با ریشه‌های معضلات اجتماعی است، گفت: آنچه از این مجموعه ها بر می‌آید حکایت دارد که بر اساس برخورد با معضلات اجتماعی کارهایی انجام می‌شود. در عین حال باید آموزش و پورش را در مقوله بسیار موثر ببینیم که ایجاد فرهنگ می کند و این فرهنگ‌ها خودش پیشگیری از معضلات اجتماعی می‌کند.

وی یکی از شرایط تاثیر گذار در کاهش معضلات اجتماعی را استمرار و همگانی شدن دانست و گفت: کودک و نوجوان ما با این آموزه‌ها شکل می‌گیرند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: باید پیگیری‌های لازم انجام شود که در هر شهری یک گروه از مشاوران از افراد خلاق و نخبه ایجاد شده و معضلات اجتماعی را پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *