تذکر لسانی اولویت ستاد امربه معروف در مقابله با منکرات است

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: مقابله مستقیم با منکرات در جامعه رویکرد ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر نیست و اولویت ما تذکر لسانی است.

یاسر قزوهی صبح دوشنبه، در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم آغاز هفته امربه‌معروف و نهی از منکر و زنگ محرم در مدرسه حاج حسین مقصودلو استرآبادی اظهار کرد: رویکرد ستاد مقابله مستقیم با منکرات نیست و این کار از سوی مردم باید انجام‌  شود و به‌صورت فرهنگ درآید.

 

وی افزود: در مقابله با منکرات باید تذکر لسانی انجام‌ شود و نیروهای ستاد، همه مردمی هستند.

 

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: در برخورد با بدحجابی و آرایش‌های غیرمتعارف در شب‌های ماه محرم در هیئات مذهبی، خود هیئات مسئول تذکر لسانی هستند و برخورد نظامی و قضایی تنها از سوی مراجع قضایی و انتظامی صورت خواهد پذیرفت.

 

وی بابیان اینکه شعار امسال هفته امربه‌معروف و نهی از منکر «همه مسئولیم» است، گفت: برای این هفته از فعالان حوزه‌های مختلف تقدیر شده و این برنامه در شهرستان‌ها نیز انجام خواهد شد.

 

قزوهی خاطرنشان کرد: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر متولی فرهنگ‌سازی است و بنا نیست خود ما فعلا وارد عرصه اجرا شویم بنابراین مکلفیم از مردم به‌عنوان آمرین به معروف و ناهیان از منکر استفاده کنیم و از حرکات درست حمایت داشته باشیم. هدف ستاد، اجرای اصل هشتم قانون اساسی است که به موجب آن، امربه‌معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای همگانی به‌عهده آحاد ملت است نسبت به یکدیگر، مردم نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *