تأکید آیت‌الله علوی گرگانی بر افزایش بودجه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر

تأکید آیت‌الله علوی گرگانی بر افزایش بودجه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده امربه‌معروف و نهی از منکر، حضرت آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی، استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم، در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین زرگر، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، مدیران و اعضای ستاد مرکز و استان قم و پژوهشکده امربه‌معروف و نهی از منکر، با اشاره به عدم تخصیص بودجه لازم از سوی دولت به ستاد امربه‌معروف گفت: بخشی از درآمدهای نفتی کشور عربستان به هیئت آمران به معروف و ناهیان از منکر تعلق یافته است، امیدواریم در کشور ما نیز بودجه لازم برای این فریضه مهم اختصاص یابد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: زمانی که اعتبار ویژه‌ای در ردیف بودجه برای اجرای امربه‌معروف درنظر گرفته نشود؛ هر دولتی بودجه این نهاد را به‌دلخواه کاهش یا افزایش می‌دهد.

وی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و نهی منکر در دین اسلام گفت: در بسیاری از روایات ائمه اطهار(علیهم‌السلام) قوام دین خدا به اجرای این دو فریضه در جامعه مقید شده است.

آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی با اشاره به هدف امام حسین(علیه‌السلام) از نهضت کربلا در جهت اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: قیام و شهادت آن بزرگوار نشان‌دهنده اهمیت و لزوم احیای این دو فریضه در جامعه است و امیدواریم روزبه‌روز این مسئله در جامعه گسترش‌یافته و گزارش‌های خوشحال‌کننده‌ای از اجرای آن دریافت کنیم.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد زرگر دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با تشکر از توجه ویژه مراجع بزرگوار به موضوع حیاتی دو فریضه و ستاد امربه‌معروف، گزارشی از روند تصویب و اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ارائه کرد و از اقبال مردم و نیروهای جدید برای اجرای این دو واجب خبر داد و مشکل اساسی را در این راه، کمبود بودجه عنوان نمود.

منبع خبر: سایت ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *