برگزاری نشست خبری با موضوع عفاف و حجاب

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، حجت‌الاسلام نورعلی دیلم در این نشست خبری گفت: عملکرد دستگاه‌های متولی و امور فرهنگی در قبال مقوله عفاف و حجاب قابل دفاع نیست.
وی با بیان اینکه قوانین وضع‌شده با موضوع عفاف و حجاب در جامعه تناسب لازم را ندارد، اضافه کرد: اگر دود آسیب اجتماعی از این مسئله بلند شود آسیبش برای کل جامعه است و همه در قبال آن وظیفه‌داریم و باید حساس باشیم.
مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از واجبات دین است و حتی امروز که این فریضه و دفاع از آمرین و ناصحین قانون شده است، بازهم به‌طور شایسته انجام نمی‌شود.
دیلم گفت: سخنانی از قبیل چهاردیواری اختیاری، عیسی به دین خود موسی به دین خود، هر که را در قبر خودش می‌گذارند و مسائلی از این قبیل عمومیت‌یافته و بدحجابی جای خود را به بی‌حجابی داده است.
وی با اشاره به در پیش بودن ۲۱ تیرماه روز ملی عفاف و حجاب گفت: برنامه‌ریزی برای این روز از برنامه‌های کوتاه‌مدت بنیاد است و در رابطه با برنامه‌های بلندمدت به‌زودی اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.
وی تأکید کرد: مشی ما در بنیاد عفاف و حجاب اعتدال است و از مجموع دستگاه‌های متولی تنها ۲ دستگاه مسئولیت سلبی دارند و بقیه نهادها رویکردشان ایجابی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *