برگزاری نشست تخصصی با مجمع امور صنفی استان گلستان

در راستای مجموعه نشست‌های تخصصی جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان با شورای امربه‌معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی، نشستی تخصصی با رئیس مجمع امور صنفی استان گلستان در تاریخ ۲۷ دی‌ماه باهدف راه‌اندازی و تکمیل شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر در اتحادیه‌های صنفی و راه‌اندازی گروه طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار شد.

در این نشست طرفین به تبادل‌نظر در خصوص فریضتین پرداختند و یاسر قزوهی، پس از بررسی اقدامات انجام‌شده از سوی شورا، مواردی را در جهت آشنایی بیشتر با انتظارات ستاد و همچنین وظایف محوله به شورا ابراز داشت.

قزوهی گفت: اهمیت موضوع باید موردتوجه قرار گیرد.

وی افزود: شورای امربه‌معروف در مجمع امور صنفی در گذشته راه‌اندازی شد اما ابتر ماند در همین راستا باید دلایل پیشرفت نکردن آن را احصاء کرد.

قزوهی اظهار کرد: واگذاری امور به اصناف و در نظر گرفتن تشویق و تنبیه‌های لازم در این راستا می‌تواند کارساز باشد، همچنین رئوس و روش‌های کار باید در اصناف و اتحادیه‌ها مشخص شود.

وی بابیان اینکه دست یاری ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر به‌سوی اصناف دراز است خاطرنشان کرد: احکام صنف‌های مختلف آماده است.

رئیس مجمع امور صنفی استان گلستان در ادامه این نشست با تأکید بر اهمیت امربه‌معروف و با اشاره به رسالت انبیاء گفت: هر جا اهمیت تأمین معاش در اولویت آمد امربه‌معروف و نهی از منکر کنار زده می‌شود.

حسین خلیلی گفت: بداخلاقی‌های سیاسی و عملکرد مسئولان یکی از مهم‌ترین مشکلات سر راه اصناف است.

وی افزود: در راستای تبیین امر به معروف و نهی از منکر آموزش ۱۸ ساعته فقه، قانون، قانون اداره کار و اماکن برای افراد مختلف در اصناف برگزار می‌شود.

در پایان این جلسه قرار شد نشست یا اجلاسی با حضور اصناف و مسئولان ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برگزارشده و خواسته‌های ستاد و اصناف در آن پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *