برگزاری سومین نشست اختصاصی شورای معاونین با ریاست ستاد.

در سومین نشست اختصاصی شورای معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، ریاست این ستاد؛ دبیر و اعضاء شورای معاونین با حضور در دفتر حوزه علمیه امام خمینی (ره) گزارش عملکرد ستاد در هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر را به سمع و نظر ایشان رسانیدند.
در این جلسه، علی اصغر طهماسبی گفت: شورای معاونین پیش از برگزاری هفته احیاء با تشکیل جلسه، برنامه‌های ابلاغی از سوی مرکز را بررسی و جهت اجرا برنامه ریزی نمودند.
دبیر ستاد افزود: همچنین اتاق فکر ستاد با توجه به دیدگاه‌های ریاست ستاد، ویژه برنامه‌هایی از قبیل برگزاری کارگاه آموزشی نقش و جایگاه سواد رسانه‌ای در گسترش فرهنگ امربه‌معروف و همچنین کرسی آزاد اندیشی و تریبون آزاد را پیشنهاد داد. همچنین در این اتاق ایده‌های آثار گرافیکی با کلید واژه «همه مسئولیم» طرح گردید که این برنامه‌ها به همت دبیرخانه، روابط عمومی و سازمان‌های مردم نهاد اجرا گردید.
ابلاغ برنامه‌های پیشنهادی مرکز به معاونت‌ها ستاد، دستگاه‌های اجرای و ستادهای شهرستان‌ها از دیگر اقدامات ستاد پیش از آغاز هفته احیاء معرفی شد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در خصوص برنامه‌های اجرایی در هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر گفت:  اهداف و خط مشی ستاد بر اساس برنامه‌های مرکز و دیدگاه‌های ریاست محترم ستاد در برنامه‌های مختلف رادیویی و تلوزیونی به مردم عرضه گردید و همچنین در این حوزه، با افزایش دوبرابری تولیدات رسانه‌ای شاهد رشد قابل توجهی هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی بوده‌ایم.
ایشان با اشاره به گردهمایی بزرگ طلایه‌داران عاشورایی با موضوع کاهش آسیب‌ها در مراسم عزاداری از طریق ارتقاء فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از برنامه‌های معاونت امربه‌معروف مردم بر دولت و مردم ستاد از به صدا درآمدن زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس سراسر استان خبر داد.
وی افزود: برگزاری نشست هم‌اندیشی ستاد با مدیران مراکز علمی فنی و حرفه‌ای استان و همچنین برگزاری سومین همایش بانوان یادآور و یاور معروف از دیگر برنامه‌های ستاد در هفته احیاء امسال بود و حضور مردم در برگزاری راهپیمایی حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر نیز قابل تقدیر و تشکر است.
از دیگر برنامه‌های این هفته، برگزاری همایش نقش امربه‌معروف و نهی از منکر در سلامت نهاد خانواده و برگزاری کرسی آزاد اندیشی و تریبون آزاد با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر در دانشگاه مائده گرگان معرفی گردید.
طهماسبی همچنین از برگزاری مسابقه رادیویی و تلوزیونی با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر خبر داده و گفت: پیگیری مطالبات مردم و ارتقاء سرمایه اجتماعی کشور از اهداف ستاد استان است که برای آن به مشارکت شهروندان نیاز است و برگزاری برنامه‌های تعاملی اینچنین، یکی از راه‌های آشنایی مردم با فریضتین است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *