سومین جلسه شورای معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در سال ۹۶ در دبیرخانه ستاد برگزار شد.
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: سومین جلسه شورای معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در روز دوم مهرماه ۹۶ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان یاسر قزوهی گفت: سومین جلسه شورای معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان با دستور کار ایجاد هماهنگی بیشتر برای اجرای برنامه‌های هفته احیاء برگزار شد.

در این جلسه علی‌اصغر طهماسبی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان از همکاری و هماهنگی موجود به‌رغم مشغله‌های سازمانی معاونین ستادی تشکر کرده و ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس دهه اول محرم‌الحرام را تسلیت گفت.
وی افزود: زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در کلیه مدارس استان و شهرستان‌ها به صدا درآمده است.
مدیرکل سیاسی امنیتی استان در ادامه گفت: در تفکر ما هر روز عاشورا و همه‌جا کربلاست. ما باید امربه‌معروف و نهی از منکر را از خودمان آغاز کنیم و نباید از یاد ببریم هدف امام حسین (ع) از نهضت چه بوده. تلاش برای امربه‌معروف و نهی از منکر، لبیک به ندای طلب یاوری است که امام حسین (ع) داشتند.

همچنین در این نشست؛ فائزه عبداللهی مسئول امور زنان و خانواده ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: ۱۵ برنامه محوری تا پایان سال در امور بانوان و خانواده در نظر گرفته‌شده.
نشست با رابطین شهرستان‌های استان، دوره آموزشی مدرسین امربه‌معروف و نهی از منکر برای خواهران سطح ۳ حوزه علمیه و استفاده از ظرفیت مجمع زنان فرهیخته جهت اعتلای امربه‌معروف و نهی از منکر به‌عنوان اهم این برنامه‌ها معرفی شد.

در ادامه این نشست دکتر حسنی معاونت دستگاه‌های نظامی و قضایی گفت: انتقاداتی از وضعیت جامعه و مصداق‌هایی از منکر و ترک معروف در نظام مدیریتی وجود دارد که ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر باید به آن‌ها بپردازد چرا که این موارد مطالبات مردمی است و در نظام اسلامی مردم‌داری از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریتی است.
وی افزود: یکی از این موارد مشکلات ترددی شهروندان در برنامه‌های مناسبتی است. به‌عنوان نمونه رژه روز ۳۱ شهریور سبب بسته شدن خیابان‌ها و بالطبع آن، مشقت برای مردم شد. هدف از برگزاری این مراسم، نمایش توان دفاعی کشور است و مردم باید از نمایش این توان احساس امنیت و آرامش کنند نه اینکه با خیابان بسته روبرو بشوند.
مدیرکل سازمان قضایی نیروی مسلح افزود: در چنین مواردی شایسته است ستاد، پیام مردم را منتقل کند و در این خصوص امربه‌معروف و نهی از منکر داشته باشد و مسئولین امر نیز مسیرهای مناسب‌تری را انتخاب کنند.
حسنی ادامه داد: متأسفانه آن‌قدر در مورد فریضتین کم کارکرده‌ایم که احساس می‌شود اگر تمام‌قد در این راه بایستیم، بازهم کم است.
ایشان با اشاره به زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس افزود: این تلاش‌ها خوب است اما ما معتقدیم در این برنامه، فریضتین آن‌قدر که باید، مورد پرداخت قرار نگرفته و نباید امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس به فراموشی سپرده شود. بلکه ازآنجاکه ما به ظرفیت نوجوانان و جوانان باور داریم؛ باید تدبیری اتخاذ کنیم که در طول سال و به شکل مستمر برای دانش آموزان برنامه داشته باشیم.
در این نشست، همچنین حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد معاون امربه‌معروف و نهی از منکر مردم به دولت و مردم ستاد گلستان گفت: با همایش‌های سه‌گانه منطقه‌ای طلایه‌داران به استقبال هفته احیاء رفتیم.
وی افزود: این همایش‌ها، با منطقه بندی سه‌گانه استان به شرق، غرب و مرکز و به میزبانی شهرستان‌های بندرگز برای منطقه غرب، گرگان برای منطقه مرکزی و آزادشهر برای منطقه شرق استان و با حضور ارزشمند دکتر توانایی برگزار شد. استفاده از بیانات ایشان و برگزاری این همایش‌ها تجربه خوبی بود و امیدواریم بتوانیم با برخی اصلاحات در اجرا؛ ازاین‌پس برنامه را حداقل ۲ بار در سال اجرا کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: درخواست داریم تا گروهی برای احصاء آسیب‌های محرم مانند ترک معروفات و بروز منکرات و خرافات در مراسمات و آئین‌ها توسط ستاد تشکیل‌ شود.
وی همچنین از برنامه‌ریزی جهت حضور اعضای شورای معاونین نیز در دهه محرم در هیئت‌های شاخص خبر داد.

بهرام عبدالحسینی معاون ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان هم در ادامه این نشست گفت: امسال در ۲۶ نقطه از استان آئین بزرگداشت سوگواری امام حسین (ع) به‌صورت زنده توسط صداوسیمای مرکز استان روی آنتن خواهد رفت.
مدیرکل صداوسیما گلستان گفت: از دو ماه پیش از آغاز محرم، در این خصوص برنامه‌ریزی داشتیم. اقدامات شامل شناسایی نقاط، تشکیل جلسه با نمایندگان و مداحان هیئت‌ها، ساماندهی عزاداری‌ها، بررسی اشعار و تنظیم جدول زمان‌بندی ضبط برنامه‌ها اهم این موارد بوده است.
وی افزود: در برنامه‌های هفته احیاء، استفاده از سخنرانی‌های شورای معاونین را روی آنتن خواهیم برد و به امید خدا میزبان دبیر ستاد در برنامه‌های گفتگوی ویژه خبری و گفتمان خواهیم بود.

در این جلسه، وحید پیام نور مسئول روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: شناسایی نقاط مناسب برای نصب بیلبورد و مذاکره با ریاست شورای شهر و سرپرست سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان، اجرای مصاحبه‌های معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و برگزاری نشست خبری، از مهم‌ترین اقدامات روابط عمومی پیش ازهفته احیاء بوده است.
وی افزود: طرح‌های گرافیکی با موضوع یادآوری هدف قیام امام حسین (ع) در اختیار ادارات قرارگرفته است و همچنین ۲۳ طرح گرافیکی هم با موضوع قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر طراحی و در فضای مجازی منتشرشده است.
پیام نور گفت: در اجرای طرح لبیک با توجه به کنداکتور برنامه‌های مرکز استان تشخیص دادیم تا از فرصت پخش زنده برنامه‌ها بهره برده و پس از اتمام کار سنگین ایام و بر اساس جدول تنظیمی این طرح را به‌صورت ضبط استودیویی دنبال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *