برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی آموزش‌وپرورش با موضوع فریضتین

بیست و ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی اداره کل آموزش‌وپرورش با دستور کار نقش آموزش‌وپرورش در امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار شد.
در این جلسه محمدرضا وطنی مدیرکل آموزش‌وپرورش گلستان و عضو ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان، یاسر قزوهی جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان، حجت الاسلام موسی فتوحی، مدیرکل سازمان بازرسی استان و معاونت امربه معروف و نهی از منکر دولت بر مردم ستاد و همچنین وحید پیام نور، مدیر روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان حضورداشته و نظریات خود را درباره فریضتین ابراز داشتند.
در این جلسه سیده هما عقیلی معاون آموزش ابتدایی استان گفت: در سازمان آموزش‌وپرورش طرح مهارت‌های زندگی در حال اجرا است که در قالب آن حل مسئله با استفاده از ارتباط مؤثر و خودآگاهی تفکر انتقادی و خلاق و توانایی نه گفتن آموزش داده می‌شود و این مواردی است که باید در دانش آموزان شکل گیرد. وی همچنین از اختصاص سرفصل مرتبط با امربه معروف و نهی از منکر در دوره های آموزشی استقبال نمود.
سید رضا حسینی رئیس اداره قرآن و عترت نیز در این جلسه با بیان اینکه معادل تقوا در روانشناسی روز باعنوان خود مراقبتی یاد می‌شود گفت: مشارکت‌جویی و مشارکت‌پذیری سازمان از دیگر سازمان‌ها در راستای آموزش در  بخش های داخلی و برخی بخش های خارجی سازمان انجام‌شده است که حضور ۳۰۰ روحانی برای گفتمان‌های دینی از مهم‌ترین این مشارکت‌ها است.
وی افزود: حضور نماینده ولی‌فقیه در روزهای دوشنبه در مدارس، آموزش قرائت نماز و شیوه‌های دعوت به نماز برای معلمان از دیگر فعالیت‌های میان سازمانی بوده است و با مشارکت فکری در خصوص شیوه های تعامل می توان به نتایج مثبتی دست یافت.
محمد وطنی نیز به بیان مهم‌ترین دستاوردهای  این جلسه پرداخت و گفت: شناسایی موانع موجود در آموزش‌وپرورش، راه ای تقویت فریضتین در آموزش‌وپرورش و توجه ویژه به آموزش‌وپرورش از سوی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان را به عنوان مصوبات این جلسه می توان برشمرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *