بازدید از جلسات شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان

حجت الاسلام و المسلمین موسی فتوحی، معاون ادارات و سازمان‌های ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، در سومین جلسه شورای معاونین این ستاد که در بیت نماینده معزز ولی فقیه در استان گلستان و ریاست محترم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان برگزار شد؛ از سرکشی منظم و شرکت مداوم در جلسات شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر ادارات کل استان خبر داد. ایشان ضرورت آشنایی این شوراها با سیاست‌های ستاد را مهمترین دلیل این حضور عنوان نمود.
ایشان همچنین در این نشست ، از نشست هم‌اندیشی با ائمه جماعات ادارات و دستگاه‌های دولتی که ساعتی پیشتر و در سالن اجتماعات سازمان همیاری شهردای‌ها برگزار شده بود خبرداده و مختصری از مطالب ارائه شده در جلسه مذکور را به سمع و نظر ریاست محترم ستاد رسانیدند. ایشان با اشاره به تعالیم نهفته در ادعیه ماه رمضان، بخش‌های ناظر بر توجه به وضع نیازمندان را برجسته نموده و گفتند: وقتی از خدا می‌خواهیم که همه گرسنگان را سیر فرما یا برهنگان را بپوشان باید این آیه را هم مدنظر داشته باشیم که خداوند در سوره ماعون می‌فرمایند: آیا کسی که روز جزا را پیوسته انکار می کند دیده‌ای؟ او همان کسی است که یتیم را با خشونت می راند و دیگران را به اطعام مسکین تشویق نمی‌کند! اینجاست که نه تنها غفلت از وضعیت معیشت تهی دستان برابر با انکار روز قیامت که حتی عدم تشویق دیگران به اطعام مستمندان چنین حکمی را دارا شده است.
مدیرکل بازرسی استان، با اشاره به سرکشی‌هایی که از خانواده‌های نیازمند داشته است؛ نیازهای ایشان را بعضاً در تامین ابتدایی‌ترین سطوح زندگی برشمرده و با اشاره به اینکه درحال حاضر برخی از این خانواده‌ها با پرداخت تسهیلات ده تا پانزده میلیون تومانی از تکفل کمیته امداد یا بهزیستی می‌توانند خارج شوند؛ از طرح پیشنهادی خود در خصوص تجمیع صدقه کارکنان دادگستری با هدف گام برداشتن در این امر خیر خبر داد. همچنین از طرح پیشنهادی پرداخت اقساط تسهیلات جهیزیه تهیدستان توسط برخی از کارمندان خبر داد که این پیشنهاد با استقبال حضرت آیت الله نورمفیدی مواجه شد و ایشان ۱۰ مورد از این پرداخت‌ها را متعهد شدند؛ مقرر گردید تشویق کارکنان متمکن به مشارکت در این طرح در پیگیری‌های ستاد قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *