اولویت نخست در امربه‌معروف و نهی از منکر خودسازی است

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر در وهله نخست از خود ما شروع می‌شود و باید ابتدا خودسازی کنیم.

ابوالفضل تیرانداز صبح سه‌شنبه در جلسه امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل فنی و حرفهای در جمع مدیران فنی و حرفه‌ای شهرستانی اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر صرفاً این نیست که جلوی کسی را بگیریم و ارشاد کنیم بلکه در وهله نخست به خودمان برمی‌گردد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان تصریح کرد: این تکلیف الهی صرفاً محدود به جلوی دیگران را گرفتن و ارشاد کردن نمی‌شود بلکه شامل خودسازی هم می‌شود.

ابوالفضل تیرانداز با اشاره به ایام محرم‌الحرام و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: در ایام بزرگی قرار داریم، امام حسین (ع) برای احیای دین به پا خواست و شهید شد.

به گفته وی، امربه‌معروف و نهی از منکر واجبی است که نباید به‌سادگی از آن رد شد در غیر این صورت به خود خیانت کرده‌ایم.

معاون اداری و پشتیبانی فنی و حرفه‌ای گلستان هم در این جلسه گفت: ارزیابی از همه مجموعه‌های اداری انجام می‌شود اما خودمان باید قبل از ارزیابی دیگران به ارزیابی خود بپردازیم.

مهدی رحم‌دل افزود: اگر همیشه امربه‌معروف کنیم از منکرات دور می‌شویم و تقویت روحیه انتقادپذیری در مسئولان همراه با پیشنهاد‌ها سازنده در این راستا بسیار مؤثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *