به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان، صبح یکشنبه کلاس آموزشی توانمندسازی آمرین به معروف و ناهیان از منکر انتظامی گلستان با حضور یاسر قزوهی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در مرکز آموزش علمی-کاربردی فرماندهی انتظامی گلستان برگزار شد.

دبیر ستاد امر به معروف گلستان ضمن تشکر از همکاری مجموعه عوامل نیروی نظامی و انتظامی استان جهت احیای فرضتین گفت:نظام اجتماعی و دین ما فرهنگ زیبای امر به معروف و نهی از منکر دارد که مورد غفلت قرار گرفته است.

 قزوهی با اشاره به این نکته که امر به معروف و نهی از منکر می تواند راه گشای حل بسیاری از مسائل باشد گفت: دنیا در حال اجرای امر به معروف و نهی از منکر است، نظارت همگانی که در سراسر جهان اتفاق می افتد نمونه یک معروف در جامعه است.

دبیر ستاد گلستان افزود: امر به معروف درس خوب زندگی کردن است. برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر لازم است شناخت کافی نسبت به آن معروف یا منکر را داشته باشیم.

قزوهی در ادامه گفت:از شروط اصلی امر به معروف این است که مفسده ای نداشته باشد اما گاهی آنقدر معروف باارزش است که آدم از جان و مال خود نیز می گذرد همانگونه که امام حسین(ع) جهت احیای فریضتین از جان خود و خانواده اش در این راه گذشت.

قزوهی افزود: باید سعی کنیم رفتارمان در برخورد با منکر محترمانه باشد چون هر انسانی دارای ارزش است.اینکه تشخیص دهیم تذکر در چه زمانی و توسط چه کسی صورت گیرد، از مهمترین موضوعات در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *