امربه‌معروف و نهی از منکر سرنوشت‌ساز است

ریاست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی گرگان با توجه به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در در این دانشگاه به تشریح این دو فریضه اسلامی پرداخت و اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از فراِئض مهم دینی می باشد و اگر آنطور که اسلام می خواست اجرا میشد حتما سرنوشت جوامع اسلامی چیزی غیر از این بود که امروز شاهد آن هستیم، و یقینا توجه امت اسلامی به این دو فریضه مانع از شکل گیری و تداوم حکومت حاکمان جور برمردم می شد.

وی در اهمیت این فرائض دینی افزود: باید توجه داشت این دو فریضه قالب خاصی ندارند و همواره آنچه عقل می پسندد و مورد تایید شارع مقدس هست معروف است و آنچه عقل نمی پسندد و شارع مقدس نیز آن را ممنوع کرده است منکر است.

آیت الله نورمفیدی با توجه به گستره مفهوم معروف و منکر در همه امور جامعه و حکومت بیان کرد: معروف و منکر را باید در اقتصاد، سیاست، حکومت و بسیاری از امور اجتماعی دیگر پیگیر بود و فقط به بعضی امور ظاهری محدود نکرد.

امام جمعه گرگان به ضرورت اولویت بندی در مواجه با معروف و منکر پرداخت و گفت: همه امور معروف و منکر در یک اولویت نیستند در نگاه امام حسین علیه السلام بزرگترین منکر، حاکمیت آن دوران بود و لذا امام با الویت قرار دادن این منکر قیام کرد در حالیکه شاید منکرهای دیگری نیز در جامعه بود ولی امام اصلاح حکومت را به سایر امور ترجیح داد .

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با توجه به اهمیت موضوع  امر به معروف و نهی از منکر وتاکید بر تبیین درست این مفهوم  افزود:  امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فرهنگ اسلامی به جوانان و دانشجویان ارایه شود و در صورتی که این فرائض همانطور که در دین مبین آمده اجرا گردد آنوقت شاهد اتفاقات بسیار مثبت در جامعه خواهیم بود

امام جمعه گرگان با توجه به ضرورت رشد کیفی دانشگاه ها گفت: رشد صرفا کمی دانشگاه ها مانعی برای توسعه علم خواهد بود و این مهم فقط در صورتی مناسب است که گامی به سمت جلو باشد و زمینه ای برای شکوفایی و پیداشدن استعدادهای خاص باشد.

آیت الله نورمفیدی مسئولان دانشگاه و اعضای هیات علمی را به توسعه علمی و دوری از رکورد توصیه کرد و اظهار کرد: استادان با همه وجود در کلاس درس حاضر باشند و در کنار ارایه دروس زمینه نشاط، انگیزه و رشد علمی دانشجویان را نیز فراهم کنند .

نماینده ولی فقیه مسولیت اداره کشور را بر عهده آحاد ملت دانست و بیان کرد: باید تلاش کرد و مایوس نشد و امیدوار بود با سعی و تلاش به عظمت و شکوه گدشته های دور و نزدیک خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *