امربه‌معروف نیازمند آموزش است.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: پاره‌ای از رفتارهای آدمی غریزی و پاره‌ای دیگر اکتسابی است. رفتارهای اکتسابی نیازمند آموزش و پرورش است.
یاسر قزوهی در جلسه اتاق فکر ستاد استان افزود: از کودکی عباداتی نظیر اقامه نماز را به ما یاد داده‌اند اما در مورد امربه‌معروف و نهی از منکر، کمتر شاهد آموزش در سطح خانواده و جامعه بوده‌ایم و یکی از دلایلی که مردم امربه‌معروف نمی‌کنند؛ به این دلیل است که اجرای آن‌را نیاموخته‌اند.
رئیس اتاق فکر ستاد استان با اشاره به گرمی مباحث مربوط به مهارت‌های اجتماعی در سطح جامعه گفت: حیف است که امروزه از مهارتی تحت عنوان امربه‌معروف و نهی از منکر نام نبریم.
قزوهی افزود: به واسطه تبیین امربه‌معروف و آموزش درست، فهم درست از فریضتین شکل می‌گیرد.
وی با اشاره به استقبال از چند طرح گرافیکی پیشنهادی اتاق فکر که توسط روابط عمومی به مناسبت شب یلدا در فضای اجتماعی منتشرشد گفت: برخی گمان می‌کنند برای آموزش لزوما بایست همایش‌های گسترده برگزار کرد در صورتیکه آموزش به صورت چهره به چهره هم موثرتر است و هم بار مالی ایجاد نمی‌کند. نمونه‌های از آموزش چهره به چهره را در همین طرح‌های گرافیکی، می‌توانیم ببینیم. موقعیت در این طرح‌ها معرفی می‌شود؛ از اشاره و ذکر دلیل و یک پیام که از این منکر نهی یا به آن معروف امر کنیم.
ایشان با اشاره به مکاتبات به‌عمل آمده با مراکز مختلف علمی افزود: به امید خدا به زودی دوره‌های حضوری آموزش امربه‌معروف و نهی از منکر در استان برگزار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *