اقدامات مربوط به فضای مجازی بصورت جدی ادامه داشته باشد.

علی اصغر طهماسبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در هشتمین جلسه شورای معاونین ستاد گفت: مباحث مربوط به فضای مجازی، از مهمترین مسایلی است که نیازمند توجه ویژه‌اند.

علی اصغر طهماسبی با اشاره به استقبال ۷۷ درصدی شهروندان از فضای مجازی گفت: هر روز به کاربران فضای مجازی افزوده می‌شود و باید تمهیدی برای ساماندهی این نرخ که از میانگین جهانی به مراتب بالاتر است در نظر گرفت.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی ستاد با فعالان فضای مجازی در استان و برگزاری کارگاه سواد رسانه‌ای به عنوان اقدامات مثبت افزود: افراد زیادی در خانه نشسته‌اند و به سهولت یک کانال دایر می‌کنند و اخبار مختلف را در کانال خود بازنشر می‌دهند. دیده می‌شود مواردی از این اقدامات مصادیق جرایم رایانه‌ای است. ممکن است عمدی در کار هم نباشد ولی فرد ناخواسته به علت عدم اطلاع از قوانین و مقررات و همچنین سهل‌انگاری در کشف صحت خبر، نشر اکاذیب کند و یا تشویش اذهان عمومی ایجاد کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در ادامه این جلسه با اشاره به اجلاسیه ۴۰۰۰ شهید استان گلستان گفت: کار اجلاسیه از یکسال قبل آغاز شده و اجرای آن یک ماه به‌طول انجامید. اجرای با کیفیت این اجلاسیه نشان می‌دهد که می‌توان رخداد فرهنگی ایجاد کرد به این شرط که همه در کنار هم باشیم.

ایشان با تشکر و قدردانی از حضور و همراهی مردم گفت: مردم ولی نعمت هستند و لازم است گزارش عملکرد ستاد به مردم ارائه گردد.

دبیر ستاد همچنین خواستار تهیه گزارش عملکرد سال جاری شوراهای امربه‌معروف در کلیه سطوح شد و افزود: اگر از سوی ستاد مرکز ترتیبی اتخاذ شود تا برنامه‌های سال ۹۶ زودتر از سنوات قبل ابلاغ شود؛ بهتر می‌توان اقدام داشت.

وی با اشاره به ظرفیت اتاق فکر خواستار فعال‌تر شدن این ظرفیت شد و با اشاره به مکاتبات به‌عمل آمده با دانشگاه‌های استان جهت معرفی مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: باید بحث آموزش به‌شکل جدی‌تر و در همه سطوح پیگیری شود و در این راستا با آمادگی اعلام شده از سوی آموزش و پرورش استان؛ لازم است سرفصل‌های کاربردی و امروزی تهیه و تدوین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *