اسراف و تجمل گرایی در دستور کارکمیسیون های ویژه قرار گیرد

اسراف و تجمل گرایی در دستور کارکمیسیون های ویژه قرار گیرد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه آیت الله جنتی نگاه تیز بینانه نسبت به اجرای فریضتین دارد افزود: تمام مبادی ذیربط باید سازو کار این فریضه الهی را اجرایی کنند و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمام ساختارها دیده شوند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، سومین نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، صبح امروز در سالن اجتماعات شورای نگهبان با حضور آیت الله جنتی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر ،آیت الله خاتمی، آیت الله حسینی بوشهری ، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی ، سرکارخانم راستی و آقایان علی جنتی، رحمانی فضلی، فرهادی، فانی ، سردار حسین اشتری، سردار نقدی، برگزار شد.

 دستور جلسه این نشست ، تحقق  منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل درحوزه های اصلاح الگوی مصرف ، پرهیز از اسراف و تبذیر و تجمل گرایی و همچنین اهداف برنامه ها و فعالیت های هفته امر به معروف و نهی از منکر در سال جاری بود.

حجت الاسلام و المسلمین زرگر ، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکرکشور با اشاره به بازدیدهایی که به همراه حجت الاسلام سید رضا تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به ستاد های استانی داشته گفت: دستورالعمل قانون امر به معروف و نهی از منکر به تمام ستاد های امر به معروف و نهی از منکر استانها و شهرستانها ابلاغ شده است و ساختار تشکیلاتی آن نیز انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه آیت الله جنتی نگاه تیز بینانه نسبت به اجرای فریضتین دارد افزود: تمام مبادی ذیربط باید سازو کار این فریضه الهی را اجرایی کنند و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمام ساختارها دیده شوند.

زرگر تصریح کرد: اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید در این راه پیشقدم باشند و موضوعات جلسات را در دستور کار خود قرار دهند.

این مسئول همچنین اظهار داشت: بررسی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اسراف و تجمل گرایی در دستور کارکمیسیون های ویژه قرار گیرد ودستورالعمل های آن آماده شود اعضای کمیته های فرعی نیز وظایف اعضای دستگاهها را مشخص کنند که برخی از وظایف ستادی و برخی صفی است و از حوزه علمیه قم می خواهیم که این دو واژه که در شرع مقدس آمده را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *