استاندار گلستان:اینکه امر به معروف و نهی از منکر را تنزل دهیم به مسئله ای مانند حجاب، این یک آسیب و ظلم بزرگی در حق این دو فریضه الهی است.

استاندار گلستان:اینکه امر به معروف و نهی از منکر را تنزل دهیم به مسئله ای مانند حجاب، این یک آسیب و ظلم بزرگی در حق این دو فریضه الهی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان، دکتر علی محمد زنگانه استاندار گلستان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه باید در باب امر به معروف و نهی از منکر آسیب شناسی صورت گیرد عنوان کرد: آسیب شناسی اول اینکه امر به معروف و نهی از منکر را تنزل دهیم به مسئله ای مانند حجاب، این یک آسیب بزرگ است. در همین راستا برای بیان بهتر موضوع از سخنان امام راحل استفاده میکنم که فرمودند: ما امروز امر به معروف و نهی از منکر را در دایره کوچکی قرار داده و به مواردی که ضررش برای خود افرادی است که مرتکب می شوند یا ترک می کنند محصور ساخته ایم. در اذهان ما فرو رفته که منکرات فقط همین چیزهاست که هر روز می بینیم و می شنویم. مثلا اگر کسی در ماه مبارک رمضان روزه می خورد فقط آن را منکر می دانیم و به منکرهای بزرگ تر توجهی نداریم. کسانی که حیثیت اسلام را از بین می برند و حقوق ضعفا را نادیده می گیرند. امر به معروف و نهی از منکر برای همه امور است. آن هایی را که به اسلام ضربه می زنند و به عناوین مختلف هستی مردم را تحت تاثیر قرار می دهند، آن ها را باید امر به معروف و نهی از منکر کرد.

دکتر زنگانه افزود:هدف از بیان این سخن از امام راحل این است که سطوح مختلف امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد.سطح اول که در ارتباط با حق دولت بر مردم است باید کار بصورت ریشه ای بررسی شود و فرهنگ سازی صورت گیرد. در سطح بعد حق مردم بر مردم است.مثلا در مسئله سگ گردانی اگر کسی در یک آسانسور از سگ استفاده میکند در واقع حق دیگری را پایمال کرده است و سطح سوم نیز امر به معروف و نهی از منکر مردم بر دولت یا همان مطالبه گری است که مردم می توانند از حاکمان داشته باشند.

استاندار گلستان در ادامه گفت: اگر می خواهیم امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنیم باید اولا به این سطوح توجه کنیم و دوم اینکه از سطحی نگری خارج شویم که امر به معروف و نهی از منکر صرفا بشود لاخ مویی که بیرون است و اگر سطح امر به معروف و نهی از منکر را به این کاهش دهیم ظلم بزرگی در حق این دو فریضه الهی کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *