استاندارگلستان: آب، خاک و هوا، مهمترین معروفات کشور هستند

استاندارگلستان: آب، خاک و هوا، مهمترین معروفات کشور هستند

دکتر حق شناس در جلسه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان با اشاره به روز جهانی معلولیت گفت: توجه به حقوق معلولین یکی از مصادیق معروف است و تبیین، آموزش و اطلاع رسانی پیشگیرانه از معلولیت یک امربه معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به نرخ فرسایش خاک در استان گلستان افزود: به دلیل وجود اراضی شیب دار در استان ، یکی دیگر از مصادیق منکر استان را می توان فرسایش خاک معرفی کرد و این درحالی است که مقرر بوده بخشی از ۱۱۰ هزار هکتار این اراضی شیب دار درختکاری شود. به همین منظور نهضت درختکاری در استان به عنوان یک معروف با کاشت ۱۵۰ هزار اصله درخت مورد توجه؛ قرار است.

استاندار گلستان با اشاره به وضعیت نگران کننده خلیج گرگان، گفت: یقین دارم اگر خلیج گرگان خشک شود، قطعا ادامه حیات در منطقه با مشکل رو به رو خواهد شد و اگر امروز کمکی به احیای خلیج نشود؛ مطمئنا در آینده باید میلیارد ها تومان هزینه صرف جا به جایی شهر های اطراف آن شود. وی با تقدیر از ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان به دلیل تعیین وضعیت خلیج گرگان به عنوان یکی از اصلی ترین مصادیق منکر در استان افزود: توجه به مسایل مربوط به آب، خاک و هوا به عنوان مسایل موثر بر حیات بشر، معروفاتی هستند که نیازمند توجه بیشتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *