ابقاء دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان علی آباد کتول

ابقاء دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان علی آباد کتول

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان علی آباد کتول، در جلسه ستاد این شهرستان با حضور معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان، مجید زمانی طی حکمی از سوی آیت الله نورمفیدی، ریاست ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان؛ به عنوان دبیر ستاد شهرستان علی آباد کتول به مدت دو سال دیگر، ابقا شد.

حجت الاسلام سید علی مهدی نژاد امام جمعه شهرستان علی آباد در این جلسه گفت: به دلیل اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در قانون اساسی به آن توجه شده همچنین قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و این قانون مورد تایید شورای محترم نگهبان هم قرار گرفته.

وی در ادامه گفت: گذشته از مسائل اقتصادی مردم حقیقتا از وضعیت مسائل فرهنگی هم ناراحت هستند، چرا که بعضا جای ارزش با ضد ارزش جابجا شده است.

وحید پیام نور معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان ضمن تبیین رویکرد های جدید در ستاد احیای کشور گفت: باید باز تعریف امربه معروف و نهی ازمنکر اتفاق بیفتد به قسمی که برای مردم روشن شود امر به معروف و نهی ازمنکر به معنی بی تفاوت نبودن ومسئولیت پذیری اجتماعی است.

وی در مورد رویکرد اجتماعی و مطالبه گری ستاد گفت: مخاطب اصلی امر به معروف نهی ازمنکر مسئولین هستند و این به معنی آن است که می بایست مطالبات مردم مورد توجه قرار بگیرد. ما می خواهیم گروه های داوطلب که از آنها با تعبیر گروه جهادی مطالبه گر در حوزه های ۱۶ گانه یاد می کنیم در میدان مطالبه گری پیش قدم شده و حقوق بر زمین مانده را مطالبه کنند.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد گلستان افزود: این گروه ها تحت حمایت و معاضدت قضایی ستاد قرار دارند.

پیام نور رویکرد رسانه ای و استفاده از ظرفیت رسانه برای تبین اصل و اساس و مفهوم امر به معروف نهی ازمنکر را از دیگر رویکردهای تازه­ ستاد کشور معرفی کرده و افزود: با هدف یکسان سازی آموزش امر به معروف و نهی از منکر در کشور و تقویت گفتمان آن و همچنین استفاده از ظرفیت رسانه سامانه امین فعال شده است و آمرین به معروف و ناهیان از منکر می توانند جهت ثبت نام به این سامانه با نشانی www.Aminportal.ir  مراجعه نمایند

این جلسه با اهدای حکم مجید زمانی به عنوان دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان علی آباد کتول به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *