آیت‌الله نور مفیدی: عمل شما باید نارضایتی مردم را به رضایتمندی تبدیل کند

آیت‌الله نور مفیدی: عمل شما باید نارضایتی مردم را به رضایتمندی تبدیل کند

آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه، رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و امام‌جمعه گرگان در دیدار مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان گلستان با ایشان فرمود:
مراوداتی که با مردم‌دارم، نارضایتی آنان از دستگاه‏های اداری از اولین گلایه‌های آن‌هاست، شکایت‌های زیادی از عملکرد سازمان‌های دولتی دارند، انتظار این است که نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات به شکلی عمل کنند که این عدم رضایت، تبدیل به رضایتمندی عمومی شود.
آیت ا… نور مفیدی نماینده مقام معظم رهبری در دیدار غلامحسین زارعی مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان گلستان با ایشان افزود: نهاده‌ای نظارتی وظیفه سنگینی بر عهده‌دارند. باید مسئولیت خودشان را بسیار مهم ببیند، فقط به دنبال مسائل کمی و کم کردن هزینه‌ها نباشد که البته آن‌هم لازم است اما درعین‌حال مسئولیت آن‌ها یک آثار اجتماعی دارد و آن این است که مردم باید احساس کنند، ادارات یک ناظر قوی و هوشیار و بیدار دارند و تمام تلاشش آن است که امور مردم درست و صحیح پیش برود و این امر یک دلگرمی و اطمینان خاطر در جامعه ایجاد خواهد کرد. آنچه که برای ما مهم است این است که، نارضایتی تبدیل به رضایت‌مندی شود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: توصیه من به مدیریت جدید دیوان محاسبات استان این است که به شکلی عمل کنید که هم ادارات سالم باشند و هم احساس رضایتمندی عمومی از ادارات در جامعه به وجود آید. این نحوه مدیریت و نظارت موجب امنیت پایدار در جامعه خواهد بود. چراکه دستگاه‌های نظارتی همچون دیوان محاسبات برای مراقبت و حفاظت به وجود آمدند تا برای سالم‌سازی سازمان‌های دولتی تلاش و به‌عنوان چشم بیدار مردم عمل کنند.
امام‌جمعه گرگان با توجه به ایام مبارک رمضان گفت: هر چیزی زمان و فرصتی دارد برای معنویات هم ازنظر منطق اسلامی فرصت‌هایی وجود دارد که ماه مبارک رمضان یکی از این فرصت‌هاست. روزه وسیله تقوا است و باید با شوق و رغبت توفیق روزه‌داری را کسب کنیم و اگر با میل و رغبت این تکلیف سخت خدا را انجام دهیم مورد لطف الهی قرار خواهیم گرفت. قرآن تنها کتاب آسمانی تاریخ بشریت است که بدون تحریف مانده است، من توصیه می‌کنم مطالعه ترجمه‌های قرآن کریم را تجربه کنید و به بعضی از آیات با تأمل بنگرید.
آیت ا… نور مفیدی در خاتمه از زحمات سید احمد حسین زاده مدیرکل پیشین دیوان محاسبات استان تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *