آشنایی داوطلبین ستاد با سامانه ناظر و امین

آشنایی داوطلبین ستاد با سامانه ناظر و امین

دوره آموزشی «نقش‌آفرینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مشارکت در نظارت عمومی از طریق سامانه‌های امین و ناظر» از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح روز دوشنبه ۲۴/۰۶/۹۹ با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط قاری امیرحسین قدیمی با حضور جمعی از داوطلبین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر آغاز شد.
ابتدای جلسه یاسر قزوهی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در نظارت همگانی، به ارائه نکاتی که می‌بایست اخلاقاً توسط آمرین به معروف و ناهیان از منکر به هنگام درج گزارش تخلفات در سامانه؛ رعایت شود اشاره نموده و گفت: باید برای رضای خدا کار کنیم و به‌دوراز مسائل شخصی به این مقوله نگاه کنیم و سعی شود اگر مقدور بود؛ قبل از ثبت تخلفات در سامانه مذکور؛ تذکر زبانی داشته باشید.
در ادامه جلسه سعیدی، رئیس پلیس امنیت اخلاقی استان گلستان نیز در تشریح جزئیات این طرح گفت: در طرح ناظر، معتمدین ناجا می‌توانند از طریق سامانه ناظر تلفن همراهشان پلاک خودرویی را که در آن شئون اسلامی رعایت نمی‌شود را به ناجا اعلام کنند تا پس از بررسی صحت اطلاعات و موقعیت خودرو با استفاده از سیستم‌های هوشمند و دوربین‌های سطح شهر، پیام هشدار برای مالک خودرو ارسال شود.
رئیس پلیس امنیت اخلاقی استان گلستان افزود: در مرحله نخست، مالک خودرو پس از دریافت پیامک موظف است ظرف ۷۲ ساعت خود را به پلیس امنیت اخلاقی معرفی کند و ضمن اخذ تعهد کتبی، تذکر لازم نیز به وی داده خواهد شد.
سعیدی خاطرنشان کرد: در صورت تکرار جرم، وسیله نقلیه به مدت یک هفته به پارکینگ منتقل می‌شود و برای بار سوم، خودرو توقیف‌شده و مالک آن به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: افراد باید ساعت تخلف، تاریخ، نوع و رنگ خودرو، شماره پلاک، موقعیت فرد متخلف در خودرو و آدرس محل جرم را از طریق سامانه ناظر ارسال کنند.
شایان به ذکر است که این دوره آموزشی با حضور ۲۵ نفر از داوطلبین ستاد، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *