گام نخست برای افزایش مشارکت مردم در نظارت اجتماعی؛ مشارکت دهی ایشان در استخراج مسایل مبتلابه استان است.

گام نخست برای افزایش مشارکت مردم در نظارت اجتماعی؛ مشارکت دهی ایشان در استخراج مسایل مبتلابه استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان،دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن و رابطین امر به معروف و نهی از منکر ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان گلستان با حضور وحید پیام نور معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف استان به میزبانی شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.

در این دوره، پیام نور با اشاره به نقش دو سویه آموزش و پرورش به عنوان ذی نفع و شراکت با ستاد به عنوان عضو اصلی گفت: با توجه به ملاحضات فرهنگی و اجتماعی و وضعیت سرمایه های اجتماعی در استان؛ ستاد استان نظام جامع شناسایی مسائل استان را تحت عنوان «اطلس مسائل» تدوین نموده است.

وی با اشاره به ضرورت توجه سلولی به موضوعات اجتماعی افزود: به موجب بند نخست ماده ۱۶ قانون حمایت، ستاد عهده دار سیاست گذاری در حوزه فریضتین است و سیاست گزاری نیازمند شناسایی دقیق مسایل و بهره مندی از دیدگاه مردم، ذی نفعان خدمتگزار (دستگاه ها) و جوامع نخبگانی است.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد گفت: گام نخست برای افزایش مشارکت مردم در نظارت اجتماعی؛ مشارکت دهی ایشان در استخراج مسایل مبتلابه استان است.

پیام نور افزود: پس از احصاء مصادیق، در هیات اندیشه ورز راهکارهای برون رفت از منکرها و رشد و اقامه معروف ها تدوین خواهد شد.

دبیر هیات اندیشه ورز ستاد استان با اشاره به مطلبی که توسط استاد مطهری در خصوص مبارزه با قمار در یکی از شهرهای ایالت فلادلفیا نقل شده است افزود: امر به معروف و نهی از منکر زمانی محقق شده که منکر حذف و یا معروف اقامه بشود.

وی با قرائت حدیثی از امام محمد باقر (ع) در خصوص تحقق امر به معروف و نهی از منکر گفت: بر طبق این فرمایش معصوم(ع) امر به معروف و نهی از منکر ابزار پیشنهادی شریعت برای توسعه یافتگی متوازن جامعه در ابعاد مادی و معنوی است.

پیام نور با اشاره به ضرورت آموزش مطالبه گران و احیاگران امربه معروف و نهی از منکر افزود: با بهره مندی از ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش و با توجه به همراهی شما عزیزان، بتوانیم زیربنای تحول در استان را که جز از طریق فعالیت جوانانی در تزار انقلاب اسلامی میسر نمی شود را پی ریزی کنیم.

معاون اجتماعی و مطالبه گری در پایان از زحمات حاضرین به جهت همکاری با برنامه های ستاد تقدیر نموده و با اشاره به کسب رتبه نخست آموزش و پرورش استان در ارزیابی های به عمل آمده از دستگاه های اجرایی استان گفت: به امید خدا دستگاه ها در سال جاری بر مبنای پیشرفت در پیشبرد اهداف رتبه بندی خواهند شد و این مساله موجب می شود برای حفظ جایگاه، همراهی حضار همچنان حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *