به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر ستاد استان گلستان؛ در جلسه معارفه و اهدای احکام اعضاء شورای امربه‌معروف و نهی از منکر شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان وحید پیام نور با اشاره به سرانه مصرفی آب گفت: لازم است چاره‌ای برای فرهنگ‌سازی در خصوص مقدار و نوع مصرف در کشور اندیشیده شود.

پیام نور با توجه به برداشت بی‌رویه از منابع زیرزمینی افزود: متأسفانه در کشور این باور شکل گرفت که برای مدیریت منابع آبی، می‌بایست سدسازی کرد حال‌آنکه عوارض زیست‌محیطی سدسازی بعدها مشخص خواهد شد و ای‌کاش از نعمت خدادادی همین سفره‌های زیرزمینی که بانک‌هایی ایمن برای نگهداری آب است استفاده می‌کردیم و چاه‌های معکوس می‌زدیم.

وی در ادامه گفت: مسئله آب، آن‌قدر مهم است که با منافع ملی پیوند خورده و از زندگی امروز و آیندگان جدا نیست.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد با اشاره به وضعیت خلیج گرگان گفت: وضعیت امروز خلیج گرگان؛ محصول چند مسئله است. مهم‌ترین آن‌ها نخست آلودگی محیط‌زیست، دوم رسوبات ناشی از میزان بالای فرسایش خاک و از همه مهم‌تر عدم پرداخت حق آبه خزر و خلیج گرگان است.

پیام نور گفت: عدم مدیریت وضعیت خلیج گرگان؛ عواقب مختلفی را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، محیط‌زیستی در پی خواهد داشت. اقتصاد شهرهای ساکنی مبتنی بر دریاست. اشتغال مردم وابسته به دریاست. دریا نباشد؛ بیکاری خواهد بود. بحث مهاجرت، طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد این‌ها آسیب‌های اجتماعی است که برای مناطق ساحلی قابل‌تصور است.

وی افزود: همه ظرفیت‌ها برای مقابله با این منکر اساسی استان می‌بایست بسیج شوند و پای‌کار باشند. وضعیت خلیج گرگان مطلقاً قابل‌قبول نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *