نواخت زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان گلستان

نواخت زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان گلستان

در نخستین روز از هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر که مصادف با نخستین روز محرم است؛ زنگ امربه‌معروف در تمامی مدارس استان به صدا در آمد.

مدیر روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان در این باره گفت: نواخت زنگ امر‌به معروف و نهی از منکر، همه ساله و در نخستین روز از ماه محرم، در مدارس کشور، بیانگر ضرورت توجه به دانش‌آموزان در خصوص فرهنگسازی فریضتین است.

وحید پیام نور افزود: این برنامه امسال با شعار "همه مسئولیم، در حفظ فرهنگ عاشورایی و ارتقاء معنوی دانش‌آموزان" به‌صورت همزمان در مدارس استان اجرا گردید و مدرسه نمونه دولتی استرآبادی گرگان میزبان جانشین دبیر و معاونت امربه‌معروف و نهی از منکر مردم بر دولت و مردم ستاد بود.

 وی در خصوص این برنامه گفت: در این برنامه آقایان قزوهی، جانشین دبیر ستاد و عبداللهی‌فر، معاون پژوهشی آموزش و پرورش گلستان و حجت الاسلام ولی‌نژاد برای دانش‌آموزان از ابعاد مختلف امربه‌معروف و نهی از منکر ایفاد سخنرانی داشتند. این برنامه مزین و متبرک به لحظاتی نورانی با سوگواری سیدالشهدا (ع) شد و در نهایت از ۵ تن از دانش‌آموزان فعال در حوزه فریضتین تقدیر گردید.

 

 

درحاشیه‌ی این برنامه:

نواخت زنگ به دست معاون مردم بر دولت و مردم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، حجت الاسلام نورالله ولی‌نژاد.

عباس عبداللهی‌فر، معاون پژوهشی آموزش‌وپرورش گلستان: امربه‌معروف و نهی از منکر از فروع دین و از لوازم اصول عقاید است. / یک ملت پیش نمی‌رود مگر با رعایت مرزهایی که خداوند پیش‌بینی کرده و یکی از این مرزها امربه‌معروف و نهی از منکر است. / امام حسین (ع) برای امربه‌معروف و نهی از منکر قیام کرد و باید فلسفه این کار را بدانیم به‌ویژه در دنیای امروز که فضای مجازی به خانواده‌ها آسیب‌های فراوانی می‌زند.

 

 

 نقاط ضعف:

سیستم صوتی مدرسه، در ابتدا تنظیم نبود و منجر به آلودگی صوتی شد.

 

 

نقاط قوت:

استقبال دانش‌آموزان از برنامه.

مشارکت فعال در مسابقه طراحی شده ایشان.

مشارکت دانش‌آموزان و مربیان در برگزاری مراسم سوگواری.

اجرای خوش صدای یکی از دانش‌آموزان؛ موجب مشارکت برخی از همسایه‌ها در مراسم سینه‌زنی گردید.

متن قابل توجهی توسط یکی از دانش‌آموزان نوشته و اجرا گردید.

 

 

اطلاعات تکمیلی:

عدم حضور ریاست ستاد به‌دلیل حضور در برنامه‌ای خارج از مرکز استان.

عدم حضور دبیر ستاد به‌دلیل مسایل مربوط به ستاد اربعین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *