نهم دی، نمونه‌ای از مشارکت مردم در اجرای فریضتین بود.

معاون امربه‌معروف و نهی از منکر دولت بر مردم ستاد استان در هشتمین جلسه شورای معاونین این ستاد گفت: نهم دی، نمونه‌ای از مشارکت مردم در اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر بوده و عبرتی که در آن وجود دارد این است که مردم آماده ایجاد اصلاح در صورت لزوم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین موسی فتوحی با اشاره به حدیث امیرالمومنین که می‌فرمایند: «مردم به دین ملوکشان هستند.» گفت: توجه به فریضتین از سوی مسئولین به استناد این حدیث می‌تواند منجر به توجه بیشتر مردم شود.

ایشان با اشاره به برخی رفتارهای خارج از شان و منزلت خدمتگزاران مردم گفت: ستاد می‌بایست وظیفه امربه‌معروف و نهی از منکر مسئولین را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به حضور این معاونت در جلسات شوراهای امربه‌معروف ادارات و دستگاه‌های دولتی گفت: دستگاه‌ها استقبال خوبی از فریضتین دارند. به‌عنوان مثال آموزش و پرورش در آخرین جلسه کمیته برنامه‌ریزی خود مصوبات خوبی داشته و مقرر شده از سوی سازمان، موانع موجود اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر در سازمان و مراکز آموزشی شناسایی شود و همچنین راهکار تقویت اجرای فریضتین تهیه و تدوین شود.

ایشان همچنین خواستار توجه بیشتر ستاد به امور بانوان شد و افزود: خوب است ترتیبی اتخاذ شود تا نیرویی از سوی اداره امور زنان و خانواده در دفتر ستاد مستقر باشد و پیگیر امور بانوان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *