نشست هم‌اندیشی با دبیر شورای اداره کل ورزش و جوانان

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان با معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان دیدار کرد.

در این دیدار یاسر قزوهی با تأکید بر استفاده از ظرفیت و توانمندی سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: پیگیری و روشنگری برای فراگیر شدن فریضتین از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام شود.

وی افزود: شایسته است محور آموزش امربه‌معروف و نهی از منکر برای پرسنل و اعضاء تشکل‌های مردم‌نهاد، به‌عنوان محوری راهبردی موردتوجه ویژه شورای امربه‌معروف اداره کل قرار گیرد و بایسته آن است که این آموزش در سطح شهرستان‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد.

رئیس اتاق فکر ستاد در ادامه گفت: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد از اهداف این ستاد است. چراکه بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد درواقع آمربه‌معروف و ناهی از منکر هستند و ستاد آمادگی دارد پس از توانمندسازی این سمن‌ها، به‌عنوان آمربه‌معروف و ناهی از منکر آن‌ها را شناسایی نماید تا این عزیزان از قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر بهره‌مند شوند.

وی در ادامه با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که می‌فرمایند: «امر به ورزش، امربه‌معروف است.» گفت: در برگزاری جام‌های ورزشی توجه به این شعار، باید موردتوجه قرارگرفته تا مردم از ابعاد مختلف امربه‌معروف مطلع گردند و تلقی محدودیت فریضتین به یک یا دو معروف یا منکر خاص را از خود دور کنند.

محمدرضا متقی هم در این جلسه گفت: تغییر نگاه به فریضتین یک ضرورت است که باید موردتوجه ویژه قرار گیرد. در دورانی، عده‌ای با برخوردهای خشن، باعث شدند تا نسلی از امربه‌معروف و نهی از منکر برداشت عملی همراه با خشونت پیدا کنند؛ درحالی‌که امربه‌معروف و نهی از منکر از محبت و نگرانی برای آینده دیگران ریشه می‌گیرد و نکته قابل‌تأمل این است که به‌رغم اینکه سال‌هاست کسی به آن شکل و شمایل امربه‌معروف یا نهی از منکر نمی‌کند؛ جوانان این دوره و زمان هم همان برداشت را از امربه‌معروف دارند و این‌یک آسیب است که باید به آن پرداخته شود.

دبیر شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل ورزش و جوانان افزود: معاونت جوانان برای آموزش اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر و سمن‌ها آمادگی کامل دارد و می‌توانیم در استان نیز کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم.

معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان  با اشاره به فضای مجازی تأکید کرد: باید برای فضای مجازی هم برنامه داشت. مقرر است هرروز یک پیام در این فضا با گرافیک اسلامی داشته باشیم و از طرح‌ها و ایده‌های ستاد در این خصوص استقبال می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *