نشست با دبیرمجمع رهروان امربه معروف گلستان

 

در راستای مجموعه نشست‌های تخصصی جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، نشستی تخصصی با دبیر مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان در تاریخ ۶ دی‌ماه و در محل ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان برگزار شد.

در این نشست طرفین به تبادل‌نظر در خصوص فریضتین پرداختند و حجت الاسلام محمدی مهر گزارش عملکرد این مجمع را ارائه کرد.

یاسر قزوهی در این نشست با انتقال نگرانی های موجود در خصوص نحوه عملکرد مجمع ضمن انتقاد از حمل بی سیم توسط این گروه گفت: قرار نیست آمر به معروف و ناهی از منکر، حالت قشری خاص به خود بگیرد. ستاد با استفاده از ابزاری که در مردم ذهنیت نظامی بودن امر معروف و نهی از منکر را ایجاد کند مخالف است. 

قزوهی افزود: رویکرد ستاد به فراگیر شدن امر به معروف و نهی از منکر میان آحاد امت است. بر اساس اصل هشتم قانون اساسی و به موجب قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، کسی حق ندارد تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر متعرض حیثیت دیگران شود.

جانشین دبیر ستاد همچنین در این دیدار با تشریح انتظارات ستاد از سازمان های مردم نهاد افزود: نباید طوری رفتار کنیم که تلقی مردم از امر به معروف و نهی از منکر، محدود و محصور به مساله حجاب شود. این ضرورتی انکار ناپذیر است که مردم به این جمع بندی برسند که در برابر ترک معروف ها و ارتکاب منکرات نباید ساکت نشست. باید مسئولیت پذیر بود و تذکر داد. این امر و نهی می تواند از مساله های ساده کف خیابان مانند ریختن زباله شروع شود تا فراگیرترین مسایل مانند فساد اداری یا اقتصادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *