رئیس ستاد امربهمعروف و نهیازمنکر علیآباد کتول گفت: امربهمعروف و نهیازمنکر راه اباعبدالله (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی مهدی نژاد، در نخستین جلسه ستاد امربهمعروف و نهیازمنکر شهرستان علی آباد کتول که متقارن با حضور تیم بازرسی ستاد امربهمعروف و نهیازمنکر استان از این شهرستان برگزار شد، گفت: باید از ظرفیت‌های قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر جهت ایجاد حس مسئولیت‌پذیری میان شهروندان استفاده کرد.

امام جمعه علی آباد افزود: متاسفانه اصل و اساس امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر با شیطنت های دشمن و کوتاه نگری برخی از دوستان دچار انحراف شده. این دو فریضه برای نمایش منیت آمر و ناصح نیست برای کمک به رشد و شکوفایی همدیگر است.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر علی‌آباد گفت: نباید از میان ۵۴ مصداق معروف و ۵۴ مصداق منکر؛ امربه معروف و نهی از منکر را به یکی دو منکر و یا یکی دو معروف منحصر و محدود کرد.

وی با اشاره به اهمیت ورود هرچه بیشتر مردم مومن شهرستان به اجرای امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر افزود: باید افرادی که آموزش‌های کافی دیده‌اند در گروه‌های طلایه‌دار امربه‌معروف سازماندهی بشوند تا اجرای فریضتین به خود مردم محول گردد.

امام جمعه علی آباد یادآور شد: انتخاب فرماندهی سپاه علی آباد به عنوان دبیر ستاد این شهرستان به معنی نفی وظایف سایر دستگاه‌ها نیست. کلیه دستگاه‌ها می‌بایست طبق قانون حمایت از آمرین به‌معروف و ناهیان از منکر به وظایف خود عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *